Директор ЦРУ Вільям Бернс вважає, що президент РФ Володимир Путін все ще може поквитатися з главою ПВК “Вагнер” Євгенієм Пригожиним за організоване ним повстання.

Про це Бернс  сказав у четвер на Форумі безпеки в Аспені, його цитує CNN.

Бернс назвав російського президента Путіна “найвищим апостолом розплати” і сказав, що “буде здивований, якщо Пригожин уникне подальшої відплати”.

“Якби я був Пригожиним, я б не звільнив свого дегустатора”, – сказав Бернс.

Він також сказав, що, на його думку, Пригожин зараз перебуває в Білорусі, як було видно на нещодавньому відео.

“Він трохи перемістився… Мені здається, нещодавно він був у Мінську. Я не впевнений, що він має плани на пенсію в передмісті Мінська, але він також провів якийсь час у Росії”, – сказав Бернс.

Як відомо, нині в Білорусі перебувають найманці угруповання “Вагнер”, які, за твердженням Мінська, навчають війська білоруської територіальної оборони.

Вони були заслані до Білорусі після того, як Пригожин припинив своє збройне повстання минулого місяця. 

Розвідка Британії стверджує, що після періоду розгубленості через заколот Пригожина в Росії в почала формуватися домовленість щодо майбутнього групи Вагнера.

До того ж, раніше Британія запровадила санкції проти 13 осіб і компаній, пов’язаних з насильницькими діями російської ПВК “Вагнер” в Малі, Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Судані.

Про це йдеться у рішенні британського уряду, опублікованому 20 липня.

Під санкції потрапили три особи з числа високопосадовців групи найманців у Малі та ЦАР, включно з “правою рукою” Євгенія Пригожина Костянтином Пікаловим.

Ще п’ять юридичних та фізичних осіб є причетними до загрози миру та стабільності в Судані.

ПВК “Вагнер” вже кілька років діє в Малі, ЦАР і Судані, агресивно просуваючи російські зовнішньополітичні інтереси в регіоні і надаючи військову підтримку антитерористичним операціям, в результаті яких загинули сотні мирних жителів, стверджує британський уряд.

Велика Британія вже запровадила санкції проти групи Вагнера і її лідера Євгенія Пригожина та кількох його ключових командирів, які брали участь у незаконному вторгненні Росії в Україну.

Керівник ПВК “Вагнер” в Малі Іван Маслов є одним з тих, проти кого введені санкції. Найманці ПВК “Вагнер” разом з малійськими силами в березні 2022 року вбили щонайменше 500 осіб у місті Мура, включаючи страти без суду і слідства, а також зґвалтування і тортури, зазначили в уряді Британії.

Керівник групи Вагнера в ЦАР Віталій Перфільєв і керівник операцій “вагнерівців” в країні Костянтин Пікалов перебувають під санкціями за навмисні атаки проти цивільних осіб.

Пікалов, відомий як “права рука”, Пригожина, є оперативним керівником групи Вагнера в ЦАР. Пікалов несе відповідальність за катування та цілеспрямовані вбивства, які здійснює група Вагнера в країні.

“Вагнерівці” також постачали зброю та військову техніку до Судану. Три компанії, які діють як прикриття для ПВК “Вагнер” і працюють у цій країні, були включені до нових санкцій. До них належать M-Invest та її дочірня компанія Meroe Gold.

Оголошені санкції обмежать фінансову свободу підсанкційних осіб, забороняючи громадянам, компаніям і банкам Великої Британії мати з ними справу, а також заморозять будь-які їхні активи у Великій Британії, і заборонять в’їзд до країни.

Нагадаємо, 13 квітня ЄС додав ПВК “Вагнер” і російське інформаційне агентство “ФАН”, пов’язані з Пригожиним, до санкційного списку.  20 квітня до рішення ЄС приєдналась Швейцарія.