Другий президент України та співголова Конституційної комісії з підготовки Конституції Леонід Кучма виступив на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди державного свята.

– Мені дійсно сьогодні особливо приємно бачити народних депутатів II скликання, які не дивлячись на всі політичні негаразди, прийняли Конституцію. Сьогодні для нас пам’ятний день.

Понад 10 років я звертався у цій залі як президент, але ніколи не бачив перед собою справжньої парламентської більшості, готової працювати, співпрацювати, а головне – брати на себе відповідальність, – зазначив Леонід Кучма.

Політик розповів, що останній раз виступав з трибуни Верховної Ради України 16 років тому – 8 грудня 2004 року.

– Ставши президентом, я робив все, щоб якнайшвидше прийняти Конституцію, бо радянська Конституція, хоч і підрихтована, не могла сприяти побудові суверенної, правової, соціально-ринкової держави.

Навіть на п’ятому році незалежності дискусії з таких державно-значимих питань як мова, прапор, герб були надзвичайно гострими, – наголосив другий президент України.

На його думку, Конституція України стала яскравим прикладом компромісу. Кучма зазначив, що її прийняття було високо оцінено в українському суспільстві та у міжнародній спільноті.

– З 20-річної дистанції можу твердо заявити, Конституція 1996 року стала двигуном для подолання кризи та здійснення реформи.

Спочатку Конституційний договір, а потім сама Конституція дала можливість створити ефективну вертикаль виконавчої влади, яка забезпечила подолання глибокої кризи, а згодом сприяла високому економічному зростанню, – розповів він.

Леонід Кучма наголосив, що Конституція має захищати Україну та громадян. Проте, на його думку, буває так, що громадяни мають захистити Конституцію.

Другий президент України підкреслив, що Конституція завжди має розвиватися в інтересах українського народу. Кучма привітав українців з 25-річчям Конституції.

Також Леонід Кучма назвав Конституцію 96-року не ідеальною.

Він нагадав, як взимку 2004 року в непростих умовах відбулася конституційна реформа. Окремий акцент зробив на тому, що її (на час) скасували у 2010 році після звернення Партії Регіонів в КСУ.

“Я ніколи не вважав Конституцію 96-року ідеалом на всі часи. В ній були прогалини. Кажу про це не тому, щоб комусь дорікнуть, а себе похвалити. Навпаки, хотів би застерегти від необдуманих кон’юктурних демаршів по відношенню до Конституції з важкими суспільно-політичними наслідками”, – заявив Кучма.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.