В Україні призначати генерального прокурора може Президент, використовуючи монопольне право таким чином контролювати ГПУ. Якщо П.Порошенко буде незадоволений генпрокурором Ю.Луценко, він, цілком можливо, призначить на цю посаду Павла Жебрівського або інших чиновників, яких останнім часом підвищив.

Про це повідомив політолог Олег Саакян.

«Якщо говорити про Порошенка, то у нього можлива кандидатура … (аудитора НАБУ) Павла Жебрівського або кого-то з цієї «обойми », – говорить експерт.

О.Саакян додав, що станом на 18 серпня 2018 року в українському політичному середовищі неможливо точно прогнозувати ситуацію з призначенням на пост генпрокурора.

«Поки про персоналії говорити не доводиться, тому що якщо ми подивимося на останніх прокурорів, то практично всі вони були досить несподіваними, і не було ніякої логіки в їх призначенні, крім як ситуативної політичної вмотивованості та персональної лояльності», – говорить експерт.

Політолог також висловив думку, що до кінця поточного президентського терміну П.Порошенко буде триматися за своє право обирати потрібну людину на пост генерального прокурора України.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

«Генерального прокурора призначатиме виключно Президент під компромісом, тиском, в діалозі з політичними силами, можливо, з зовнішніми гравцями. Але останнє слово буде за Президентом. Це, по-перше, його козир. По-друге, жоден президент не упустить монополію на управління посадою генерального прокурора, адже занадто велике цабе. Знову ж таки, різні гравці можуть натиснути на Президента П.Порошенко, але все одно Порошенко веде свою гру », – підсумував експерт.

Проте побутує також думка, що заміна повязана з політичним майбітнім, адже плани генпрокурора Юрія Луценка повернутися в політику можуть допомогти Президенту Петру Порошенко сформувати коаліцію після наступних парламентських виборів. 

На думку експертів, заяву Луценка про можливу співпрацю зі столичним мером Віталієм Кличком можна пов'язати з підготовкою до парламентських виборів, які пройдуть восени 2019 року. Так як рейтинг БПП знаходиться в межах 6-7%.

«Навіть в разі перемоги Порошенка на президентських виборах, на парламентських його іменній політичній силі навряд чи вдасться повторити результат 2014 року (тоді президентський блок набрав 21,8% голосів). Не кажучи вже про те, щоб забезпечити одноосібну більшість у Верховній Раді