Російське командування стягнуло 25 тисяч своїх військових на південь України з метою оточити Миколаїв. Про це повідомляє видання The Times.

За інформацією журналістів, за останні тижні в регіон були перекинуті дев’ять російських підрозділів з Донбасу і Криму чисельністю по 500-800 осіб.

Це відповідь Росії на заяви про контрнаступ і успішне просування української армії, що пересунули лінію фронту за останній місяць приблизно на 2 кілометри від Миколаєва, пише видання.

Разом з тим відзначається, що взяття Миколаєва необхідне для подальшого просування на Одесу. Наступ також може бути необхідний РФ, щоб мости через Дніпро на Херсонщині опинилися за межами досяжності отриманих Україною систем HIMARS.

Раніше радник керівника Офісу президента Олексій Арестович зазначав, що війська Росії зібрали у окупованій Херсонської області близько 30 тисяч військ. Вони збираються піти в наступ на Кривий Ріг та Миколаїв. Їм поставили завдання бути готовими висуватися 6 серпня, але підготовка може затягнутися. Однак атака, ймовірно, провалиться, оскільки ступінь бойової готовності таких сил викликає серйозні сумніви.

За словами Арестовича, російські окупанти збільшили своє угруповання на Херсонщині з 12-15 до 30 тисяч військових.

На Херсонському напрямку в цілому приблизно під 30 російських БТГ. На правому березі – 22-25 тисяч. Всього було 12-15 тисяч, додали близько 10 тисяч, – зазначив Арестович.

“Загальний задум такий – піти на Кривий Ріг та Миколаїв. Хочу попередити жителів Кривого Рогу та Миколаєва – можете особливо не боятися, нічого у них не вийде. Ступінь бойової готовності цих військ викликає… вони, м’яко кажучи, не дуже боєготовні – дуті штати, не вистачає людей, морально-психологічний, технічний стан залишає бажати кращого”, – підкреслив Олексій Арестович.