Адвокат Ростислав Кравець заявив в ефірі телеканалу «Прямий», що співробітники СБУ везуть знайденого суддю Чауса до Києва.

За словами Кравця, йому вдалося зв’язатися з детективом НАБУ, який підтвердив, що Чауса везуть до столиці. ПРИ цьому НАБУ в своєму Telegram каналі виступило із заявою, що правоохоронці, які затримали Чауса, не виходили на зв’язок з детективами Нацбюро.

“Я думаю, скоріше за все, це – правда. Ми намагаємося зв’язатися з НАБУ для того, щоб з’ясувати, коли його доставлять. Скоріше за все, у зв’язку з тим, що він перебуває у розшуку, його повинні доставити у Вищий антикорупційний суд для обрання йому запобіжного заходу, як це передбачає Кримінально-процесуальний кодекс”, – розповів Кравець.

Він додав, що нині з Чаусом немає зв’язку.

“Все, що я можу зараз сказати – це те, що я знаю рівно стільки, скільки знають засоби масової інформації, що його знайшли. Ніхто не телефонував ані з поліції, ані з Мазурівки, ані від Чауса”, – наголосив адвокат.

На його думку, у разі, якщо Чауса привезуть у Київ, обрання йому запобіжного заходу можуть перенести на ранок суботи, 31 липня.

“Я очікую, що або о сьомій годині сьогодні ввечері (30 липня.) пана Чауса доправлять у Київ – єдине питання, чи буде суд працювати, – чи завтра із самого ранку його будуть доставляти в суд для обрання запобіжного заходу”, – зазначив Кравець.

Адвокат додав, що турбується щодо стану свого підзахисного, оскільки вважає, що правоохоронні органи можуть чинити на нього психологічний тиск.

“Звичайно, єдине, що мене зараз понад усе турбує – щоб його нагодували належним чином, одягли і перестали знущання над ним. Я вважаю, що те, у якому вигляді його знайшли – це, фактично, психологічне знущання”, – підсумував він.

“Станом на 15:30 правоохоронці, які, за нашою інформацією, затримали підозрюваного екссуддю Дніпровського районного суду міста Києва, на зв’язок із детективами НАБУ не виходили. Закликаємо правоохоронців дотримуватися закону і передати підозрюваного, якого розшукують детективи, уповноваженим представникам Національного бюро, – йдеться у заяві НАБУ.

Тим часом Юрій Бутусов відіграє в історії свою роль і розповідає історію про те, що співробітники СБУ буквально відбили Чауса у поліції і відвезли в невідомому напрямку. Цю тему активно підтримують медійно “порохоботи”, – пише телеграм канал “Клименко Тайм.

У свою чергу, телеграм канал Тайны депутат пише, що Чауса спробують використати росіяни, щоб роздути міжнародний скандал. Новину про викраденого суддю вже понесли специфічні ресурси. Українську владу у справі Чауса цікавлять тільки кілька речей. Це щоб Чаус був у правовому полі, щоб були розставлені всі крапки над «і» у всіх епізодах, де він фігурує. Як в корупційних справах, так і в його “покриванніі” Порошенка та Грановського.

Зараз відомо, що тільки два суб’єкти намагалися використовувати історію з Чаусом проти України і Молдови – це Росія і партійні медійні ресурси Порошенка. Росія вже продовжує крутити цей кейс проти України, бажаючи посварити Київ з Кишиневом. Порошенко робить те семе, як і личить партнеру Путіна – Медведчуку.