Глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук заявив, що на кожний постріл противника на Донбасі повинна бути відповідь з української сторони.

“Стріляють на Донбасі? Стріляють. Вбивають? Вбивають. Ми не можемо робити вигляд, і сказати, що ми дотримуємося режиму тиші, а вони стріляють, а ми ось такі добрі, що ми дотримуємося тиші. На кожен постріл має бути відповідь”, – сказав він в ефірі телеканалу ICTV у неділю ввечері.

Також, Кравчук сказав, що “наші недруги в Україні, які їдуть в Кремль, для того, щоб домовлятися з Путіним, як заважати Україні будувати незалежну державу, повинні відповідати перед українським народом і законом”.

Варто зазначити, раніше Леонід Кравчук на засіданні Ради безпеки ООН говорив, що російські ставленики на тимчасово окупованій території Донбасу, а також безпосередньо Москва уникають вкрай необхідних заходів із запобігання радіоактивному забрудненню на сході України.

«Донбас перебуває на межі екологічної катастрофи – й не тільки через забруднення повітря й ґрунту вибухами боєприпасів та мін, але й через радіоактивні викиди», – зауважив український представник.

Він нагадав, що в 1979 році радянський уряд провів ядерний вибух на шахті «Юнком», яка зараз перебуває в зоні тимчасової окупації.

«Після вибуху в шахті виникла радіоактивна порожнина, з якої постійно відкачували воду, щоби радіація не потрапила на поверхню, а також у шари ґрунтових вод», – зазначив Кравчук. Однак майже три роки тому окупаційна адміністрація припинила викачування підземних вод, «і тепер радіація проникає в горизонти питної води» констатував він.

Крім того, підкреслив представник України, через російську агресію МАГАТЕ з 2014 року не може здійснювати перевірку локацій на тимчасово окупованих територіях, де використовується ядерний матеріал.

«Україна вживає відповідні зусилля, але досі ми не отримали відповіді російської сторони на наші запити. Це викликає у нас глибоку стурбованість», – заявив Кравчук.