Україна звільнить окуповані території на півдні України, зокрема і анексований ще в 2014 році Крим. Таку думку в інтерв’ю виданню Апостроф висловив командувач обороною Миколаєва в перші місяці війни, генерал-майор ВСУ Дмитро Марченко.

Як він зазначив, контрнаступ ЗСУ в Херсонській області та її звільнення від російських загарбників – це неминучий процес.

“Але ми повинні розуміти, що це комплекс засобів, а не просто встали і пішли. До нього потрібно дуже ретельно підготуватися, провести дуже хорошу розвідку, потрібно підготувати артзасоби. Це не буде швидко, але це неминуча міра, і рано чи пізно вона відбудеться”, – зазначив Марченко.

Генерал-майор переконаний, що український опір “неймовірно добре” працює на Херсонщині.

“На жаль, не можу розкривати будь-які подробиці, але вони дуже ефективні. І найефективніше вони працюють зараз, ніж на початку війни. Це наша перевага”, – сказав Марченко.

Водночас громадянам України, які виявилися заручниками окупантів у південних регіонах, він порадив шукати укриття і перебувати там.

Марченко також відповів на питання журналіста про те, чи потрібно звільняти Крим разом з Херсонською областю та Запоріжжям.

“Дуже складно планувати або говорити, в якому вигляді буде ця операція, але вона неминуча. Нам нічого не залишається, окрім як звільняти всі свої території. Не можна залишати ворогу ні клаптика нашої землі, інакше це буде просто відтягування війни ще на кілька років”, – заявив військовий.

До слова, як зазначив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, скільки військових дій буде при звільненні Криму, невідомо, але без них не обійтися, а от запеклих бойових дій на території півострова можна уникнути.

Таку думку він озвучив в інтерв’ю виданню Крим.Реалії.

“Скільки у звільненні Криму буде військових дій – важко сказати, але їх не уникнути. Проте вони носитимуть характер знищення тих видів зброї, які безпосередньо загрожуватимуть звільненню Криму. Я маю на увазі ЗРК та військові кораблі Чорноморського флоту росії. Активних запеклих бойових дій на території самого півострова, як на мене, вдасться уникнути”, – сказав Чубаров.

На думку глави Меджлісу, Крим буде звільнено внаслідок поєднання багатьох чинників: наявності військової могутності України, економічних санкцій, внутрішніх процесів у самій росії, насамперед, розбірок у керівництві внаслідок зростаючих громадських протестів.

Чубаров висловив переконання, що етап визволення півдня України означатиме початок агонії росії. Тому це визволення може стати елементом капітуляції росії.

Той факт, що українські військові сили звільнятимуть усю територію країни від російських загарбників, включно з Кримом в інтерв’ю американському телеканалу CNN підтвердив також міністр оборони України Олексій Резніков.

«Ми збираємося звільняти всі наші території, всю територію, включно з Кримом. Звільнення Криму є стратегічною ціллю для України, тому що це українська територія. Але ми будемо рухатися крок за кроком», – сказав він.

Резніков заявив, що першим кроком у цьому процесі стане стабілізація ситуації на полі бою, коли російські війська більше не зможуть просуватися вперед.

Другий етап, за його словами, полягатиме у відкиданні росіян на позиції перед вторгненням 24 лютого.

Міністр наголосив, що лише на третьому етапі Київ обговорюватиме з партнерами України, як звільняти українські території, включаючи Крим.

На запитання, чи спроба України повернути тимчасово окупований росією Крим військовими засобами ще більше не спровокує росію, яка вважає Крим частиною рф, Резніков відповів, що така думка не розглядається.

«Це не має значення. Тому що росіяни побачать це в Херсоні, вони побачать це в Запоріжжі, вони побачать це і в Маріуполі… що це українські землі, а Крим – теж українська земля, незважаючи ні на що», – сказав він.