Об’єкти Росії у Криму будуть атаковані з усіх позицій: моря, повітря, землі. Операція Сил оборони України з деокупації півострова буде зовсім не такою, як на Запорізькому чи Бахмутському напрямках. Швидше, схожою на визволення Херсона.
Після руйнування Керченського мосту та залишків Чорноморського флоту півострів стане гігантською пасткою. І росіяни це припускають. До того ж, визволення Криму буде швидким на тлі паніки мільйона окупантів та колаборантів.
Про це у заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.
“За нашими оперативними даними, там уже не лише цивільні росіяни, які приїхали після 2014 року, збирають свої валізи, а збирають і військові. Вже відпрацьовано приписи, як вони рухатимуться: евакуаційні вагони, кораблі тощо. Це буде хаос та паніка. Почнеться з Керченського мосту — раз, із руйнування та знищення залишків Чорноморського флоту — два, знищення стратегічних об’єктів на території Криму — три. Це і є початком стратегічного вступу до Криму. Жодні перепони на перешийку нічим не допоможуть і будуть зметені. І величезна паніка у Криму дозволить нам зайти до Криму та швидко його звільнити”, — вважає він.
Генерал зазначив, що українські висадки в Криму — це поки що лише зондаж, підготовка. До операції зі звільнення Криму буде залучено іншу чисельність спецпризначенців. У Сил спеціальних операцій до 50 тис. військових.
“Такі операції, які плануються довго, працюють дуже швидко, дозволяють швидко створювати умови для наступу та звільнення Криму. Тим більше, ще раз повторю, там буде стан паніки. Лише 850 тис. росіян, які в’їхали, тікатимуть із Криму. Ще колаборанти. Уявляєте, що до мільйона людей заповнюватимуть усі ці протоки, усі ці баржі, можливо, якісь ще плавзасоби, бо моста не буде. І ще військові. Тому сценарій для них капітулянтський: вони тікатимуть, не знаючи куди”, — наголошує Микола Маломуж.
Він додав, що спроби окупантів посилити оборону Криму мають “тактичне значення для заспокоєння”.
“Операція по Криму не буде такою, як, наприклад, на Запорізькому чи Бахмутському напрямках, де ми поступово заходимо за лінію оборони, заходимо з флангів та пробиваємо коридор. Це буде велика модель оточення вогнем: знищення всіх систем комунікацій, починаючи з мосту, нейтралізація Чорноморського флоту. Тобто там дієздатних сильних частин не буде. Ті, що залишаться, будуть в пастці. Їм тікати нікуди. Опиратись довго теж не будуть під системним вогнем і без підкріплення. І якщо настане паніка, вони намагатимуться будь-яким способом піти. Це зовсім інший формат. Це все одно, як ми колись у меншому форматі брали в оточення вогневими засобами Херсон. А тут будуть відрізані всі комунікації, вогневі вали з усіх боків та десантні операції на всіх берегах”, — розповів сценарій Маломуж.
Також підкреслимо, що Україна рухається на шляху до звільнення Криму, утім, це є важким завданням.
Про це заявив ексрадник держсекретаря США, колишній директор до справ Європи та Євразії в Раді нацбезпеки США Метью Брайза.
За його словами, витіснити всі російські війська з Криму і Донбасу — це дуже складне завдання.
«Але у Вашингтоні є військово-політичні експерти, які бачать, що Україна рухається в цьому напрямку. По-перше, завдяки її поступовому просуванню в напрямку Азовського моря, щоб роз’єднати Донбас і Крим. І по-друге, з допомогою ATACMS, інших ракетних систем більшої дальності, а також українських морських дронів, що становлять серйозну загрозу Кримському мосту», — розповів він.