Росія почала військові навчання у Калінінградській області після припинення транзиту Литвою. У влади країни-агресорки навіть є свій план.

Так, Росія має на меті “завоювати” не лише Україну, однак їй це не вдасться. Про це 24 каналу сказав Юрій Шуліпа – директор інституту досліджень російської агресії.

У Кремлі є план знищення країн Балтії, так само як і України,– сказав він.

По друге, як додав фахівець, це одна із спроб надалі захопити ці країни.

“Тут, до речі, після того, як Литва виконала вимоги Європейської комісії щодо блокувань транзиту різних російських вантажів, Росія почала навчання в Каланінградській області. Хоча це поняття чисто символічне, так каже лише російська сторона”, – зазначив Шуліпа.

Тобто, як він пояснив, сам характер навчань підкреслює, що вони мають на меті пробити так званий коридор, щоб з’єднати російські військові сили, які зараз перебувають в Білорусі та у Калінінградській області.

Один розумний аналітик з нашого Генштабу попросив написати, що всі маневри Росії навколо Калінінграда з’явилися тільки зараз і безпосередньо пов’язані з ситуацією на полі бою. Стверджує, своєю чергою, телеграм-канал Вертикаль.

 Українська логістика на порядок вища за російську, у нас багато союзників, а Польща та країни Балтії є важливими хабами. Військові загрози з боку Росії в Калінінграді – це спроба відвернути увагу від України в надії, що ми отримаємо менше допомоги. Рашистська армія на Донбасі видихається, у нас дедалі більше зброї.

Фактично росія негласно приховує за своїми погрозами відверту слабкість та нездатність вирішувати завдання на Донбасі.

Особливо це помітно по заявах славнозвісного Патрушева, від якого аж тхне псевдо відважністю.

Пора вводити війська Росії в Польщу та Литву. Ні? А шо таке, патрушев? Злякався? Окупанти реальні недосміливці, путін, патрушев – всі поголовно. Скликаючі тварини, що воюють із НАТО язиком між п’ятою точкою свого шизофреніка.

Нагадаємо, що військовослужбовці Балтійського флоту Росії проводять нібито навчання ракетних та артилерійських підрозділів у Калінінградській області.

У маневрах залучили приблизно 1 тисячу військовослужбовців та понад 100 одиниць бойової та спеціальної техніки артилерійських та ракетних частин.

Це сталося після того, як Литва припинила пропускати через свою територію транзитні потяги з товарами, які потрапили під санкції Європейського Союзу.

Під заборону ЄС потрапили майже 50% усіх вантажів, які доставляють із регіонів Росії.

Як повідомив губернатор Калінінградської області Антон Аліханов, відповідне рішення керівництво регіону отримало від перевізника.

Аліханов вже на ходу вирішив, що вихід обов’язково знайдеться і звернувся до вищих керівництв, що тепер на поромну лінію Усть-Луга – Балтійськ будуть потрібні додаткові судна, аби доставляти відповідні товари.

Після чого, у Раді Федерації заявили, що у Росії будуть “розв’язані руки для вирішення питання будь-якими способами”, якщо ЄС не виправить ситуацію з “блокадою Калінінграда”.

Щоправда, Литва є членом НАТО, і напад на цю країну буде означати напад на весь Альянс, у тому числі США, Францію, Німеччину та ще 26 країн.

У Литві ж заявили, що вони лише виконують рішення Європейського Союзу щодо санкцій, які наклали на Росію.

Про це заявив глава литовського МЗС Габріелюс Ландсбергіс. За його словами, заборона транзиту продукції із чорних металів (у тому числі сталі) між основною територією Росії та Калінінградською областю через Литву – це не рішення Литви, а наслідок санкцій Євросоюзу.