Нардеп від “Слуги народу” Федір Веніславський прокоментував заяву Петра Порошенка про те, що сфера безпеки та оборони України потребує більш скоординованих зусиль органів державної влади.

Він зазначив, що такий вислів виглядає нещирим. Адже, за словами Веніславського, зараз оборонний бюджет більший, ніж він був за президентства Порошенка. Заяви Петра Порошенка назвав нардеп політичним популізмом.

Він також додав, що під час каденції попереднього президента не було прийнято закону про територіальну оборону – це зробила лише нинішня влада. 

Сам Веніславський підтримує обвинувачувальний вирок для колишнього президента. Він наголосив, що особисто прочитав матеріали справи, у якій звинувачують Порошенка. Веніславський переконаний, що увесь текст підозри є абсолютно обґрунтованим та логічно побудованим. 

Нагадаємо, що Петро Порошенко на допиті в Держбюро розслідувань відмовився від дачі показів слідчому та покинув приміщення ДБР. Також, він відмовився підписувати протокол, що документально зафіксовано. 

Зокрема, спочатку Порошенко начебто й прийшов на допит до слідчого. Але потім заявив – жодних показань не даватиме, бо навіть простий слідчий ДБР нібито займається «політичними переслідуваннями».

Схоже, Порошенко дуже коригує той факт, що він – громадянин, який має виконувати закони України та процесуальні норми. І йому явно хотілося б, щоб в Україні діяв закон за зразком диктатур «Митного союзу», де президентів взагалі не можна притягувати до будь-якого виду відповідальності.

Але раз на те пішло, і Порошенко реально вважає, що процес у «вугільній справі» – політично мотивований, йому слід було обрати протилежну тактику. А саме – не уникати допитів, а навпаки – робити дачу показань максимально публічною. Якщо Порошенко та його оточення аж так люблять звертатися до образу Черчілля, то й можна було зробити чисто “черчилівський” жест –

«так, визнаю, все це було. Але я діяв у надзвичайній ситуації заради країни!». Навіть такий простий маніпулятивний жест зробив би звинувачення від імені держави мало переконливим, а рейтинг Порошенка почав би зашкалювати.

Але немає. Порошенко чомусь постійно уникає відповідати на незручні для себе запитання. Постійно ховається за «стіною» адвокатів та екзальтованих прихильників. І це лише посилює підозру в тому, що Порошенко у «вугільній справі» діяв лише заради власної кишені, і «накачував» Медведчука ресурсами лише заради власної вигоди.

Хоча, звичайно, остаточну точку у цій справі має поставити справедливий суд.