Найбільш запеклі бої на Донеччині зараз проходять в Бахмуті.

Про це для 24 каналу розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

“Напевно, Бахмут є ключовою точкою завершення війни. Ворог щодоби йде на штурми в районі різних місць Бахмута, Соледара та інших населених пунктів”, – сказав речник.

За словами Череватого, росіяни масовано атакують. Зокрема, за 2 грудня зафіксували 261 обстріл різними артилерійськими системами.

На фоні цього ворог зазнає великих втрат. Щодоби на Бахмутському напрямку найвища концентрація втрат росіян. За цю добу є 80 вбитих і 68 поранених. Бувають і вищі дані, але це середня амплітуда, – розповів речник.

Він зазначив, що загалом на Сході ворог має найбільші втрати. Окупантам не вдалося досягти цілей так званої спецоперації, тому, як пояснив Череватий, захопити Бахмут для них є політичним рішенням.

“Хочуть показати своїм обивателям, чому гинули їхні солдати. Довести, що “звільнили” Донбас. У важких умовах наші військові завдають ударів по ворогу, знищуючи техніку й особовий склад”, – додав речник.

Останніми тижнями ситуація у Бахмутському напрямку пекельна, оскільки ворожі війська штурмують ЗСУ артилерією та кидають у наступ на українські позиції цілі роти двічі-тричі на день – це свідчить не про військову доцільність, а про амбіції Путіна, який намагається досягти цілей будь-якою ціною.

Про це в ефірі Апостроф TV заявив Владислав Селезньов, військовий експерт.

Так, ворожа влада намагається взяти Бахмут життями найманців “Вагнера”.

“Абсолютно нераціонально кидати піхоту на добре укріплені позиції українських Сил оборони. За три місяці активних боїв на цьому напрямку росіяни втратили тисячі вояків і нічим не можуть прозвітувати перед російським суспільством, окрім кількох кілометрів просування – до передмість Бахмута вони вийдуть нескоро”, – пояснив експерт.

Радник міністра внутрішніх справ у 2014-2021 рр Валерій Поцелуйко також підтверджує той факт, що на Бахмутському напрямку росіяни збожеволіли та кидають у наступ на українські позиції цілі роти двічі-тричі на день.

Є ймовірність, що таким чином вони виграють час для доукомплектації своїх підрозділів, втрати у яких складають до 70% особового складу та техніки.

“Майже два тижні вони нещадно, не шкодуючи ні сил, ні засобів, випускають по нам величезну кількість артилеристських снарядів, яких не було навіть на початку, або в найгарячіші періоді. Вони наче з’їхали з глузду, вони просто ротами відправляють у наступ людей, яких привезли у зону бойових дій, вивезли на позиції, там дали зброю, налили по сто грам і вперед на барикади. Вони йдуть, наші хлопці їх вбивають, і так відбувається по два-три рази на день. Це якесь безумство. Можливо, вони вирішили нас таким чином натренувати? Наші хлопці відточують там свої навички стрілецького бою. Таким чином вони там точно ніякого успіху мати не будуть”, – розповів військовий.

За словами Поцелуйка, є декілька причин того, чому окупанти так завзято кидають на забій своїх солдатів.

“Перша – таким чином вони хочуть виграти час, хоча стратегічно час не на їхньому боці, щоб доукомплектувати підрозділи, які зазнали великих втрат. А у них великий обсяг бригад, які втратили до 70% особового складу та техніки. Частину вони доукомплектували мобілізованими, але ж не всіх їх ще відправили на фронт, деякі ще проходять навчання. Отже вони виграють для себе час, плюс ще хочуть нас таким чином виснажити”, – пояснює він.

“Друге – це ще може бути частина психологічної операції, яка направлена на власне населення, щоб підняти рівень патріотизму. Тобто показати, як все важко, скільки гробів везуть, мовляв “вставай страна огромная, вставай на последний бой”, – додав Поцелуйко.