Експрезидент Польщі Александр Квасневський висловив думку, що в разі переслідування новою владою в Україні колишнього президента Петра Порошенка може постраждати імідж країни. 

Про це Квасневський повідомив в інтерв’ю “ВВС Україна”.

За словами експрезидента Польщі, рішення про те, “кого посадити”, мають ухвалювати незалежні прокурори і суди без впливу політичного чинника.

“Якщо буде чиста політика, то це поганий приклад на майбутнє, крім того, це дасть сигнал світу, що українці не можуть позбутися своєї історичної хвороби – реваншизму. Ми прийшли до влади – тепер будемо давити тих, хто був до нас. На мою думку, це також не буде сприяти іміджу України”, – підкреслив Квасневський.

Він заявив, що згоден із тим, що всі рівні перед законом, і якщо колишній президент зробив щось погане, потрібно відповідати, однак це має відбуватися незалежно і прозоро.

“Не може бути політичних рішень, нам треба зараз цього посадити, бо це людям сподобається. Це погано. Якщо Порошенко щось зробив некоректне – це суди, цим питанням повинні займатися вони, без президента, без політичного чинника.

Якщо він буде робити, що хоче, бо це реванш, чи тому що це сподобається його виборцям, це буде погано не тільки для Порошенка, це буде погано перш за все для Зеленського, бо постраждає його імідж молодої людини, яка дивиться в майбутнє, яка хоче творити сучасну демократичну країну”, – вважає польський експрезидент.

Він висловив думку, що якщо буде такий “політичний спектакль”, то світова спільнота не мовчатиме.

“Ми це вже знаємо з часу переслідування Юлії Тимошенко. Порошенко був партнером, шанованим партнером багатьох лідерів у Європі, вони не будуть сидіти і дивитися. Якщо це буде суд, якщо будуть докази – це інша справа, але якщо це робиться з політичною мотивацією, то, звичайно, всі ці люди будуть голосно про це говорити. Але я поки що не чув цього від самого Порошенка”, – додав Квасневський. 

Окрім того він додав, що екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський вважає, що вирішальний момент для оцінки президента України Володимира Зеленського українцями – наступні шість місяців.

“Ці чотири місяці для нього були хороші. Звичайно, чотири місяці – це тільки початок. Побачимо, як буде працювати новий парламент та новий уряд. Завдання перед ними великі та складні”.

“Ми про це навіть поговорили із Зеленським – очікування дуже високі, а це значить, що годинник йде дуже швидко. Тому не можна виконувати ці очікування протягом багатьох років”.

“Мені також сказали, що в нього рейтинг понад 70%. … Високий рівень очікування значить, що вирішальний момент для оцінки президента українцями – це наступні шість місяців, – заявив він.