Колишній виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко заявив, що його команда попереджала керівництво про можливі збитки компанії, але їх “не послухали і навпаки звільнили”.

За його словами, у нинішній ситуації “Нафтогазу” потрібно бути рушійною силою справжніх європейських реформ та боротьби з РФ, але для цього потрібен компетентний та чесний менеджмент.

Про це він написав у Facebook, коментуючи ситуацію про 11,5 мільярдів збитків “Нафтогазу” заа перше півріччя.

“Мої коментарі? Коли я займався стратегією Нафтогазу, ми не “планували” збитки. При цьому ми попереджали, що так може бути, пропонували конкретні кроки, щоб так не сталося. Нас не послухали і навпаки звільнили. Зауважу, що збитки у Нафтогазу були б ще у 2019 році, якби їх не перекрили рекордні прибутки за моїм напрямом відповідальності (транзит газу)”, – зазначив Вітренко.

“Тепер ми бачимо 11,5 млрд збитків за перше півріччя і “плановані” мільярдні збитки у наступних роках. І це при тому, що оптова ціна газу в Україні є вищою за європейську, а наші пропозиції щодо того, як її знизити у ринковий спосіб, а також як заробити для України більше 17 мільярдів доларів, не реалізуються (тому ще не подобається Газпрому та Путіну особисто?).

Так, мені неприємно бачити, що втрачає держбюджет і споживачі переплачують за газ. Але це питання до правління Нафтогазу, наглядової ради, прем’єр-міністра та президента. Вони між собою про щось домовилися, тому і питання до них”, – додав він.

За його словами, прибутковість Нафтогазу, як і будь-якої іншої компанії, залежить як від зовнішніх, так і від внутрішніх факторів.

“Про те, що у Нафтогазу буде складна зовнішня ситуація ми казали правлінню і наглядовій раді давно. Зниження попиту на природний газ, відокремлення оператора газотранспортної системи, проблеми з оплатою за газ для потреб населення, борги тощо. У такій ситуації Нафтогазу потрібно бути рушійною силою справжніх європейських реформ та боротьби з Росією, як ми це робили за своїми напрямами роботи в 2014-2019 роках, але для цього потрібен компетентний та чесний менеджмент”, – підкреслив колишній виконавчий директор “Нафтогазу”.

Перевірку держаудиторів у “Нафтогазі” він пообіцяв прокоментувати наступному дописі.

“Там дуже серйозний скандал, тому мені потрібно ще трохи часу, щоб краще розібратися”, – написав Вітренко.

Згодом він зазначив:

Щодо скандалів з “плановими збитками” та висновками Державної аудиторської служби про величезні порушення в Нафтогазі.

Частина друга. Про результати перевірки Нафтогазу державними аудиторами.

Цей скандал виглядає дуже серйозним (точніше, він би був дуже серйозним в нормальній країні).

Голова Державної аудиторської служби на телебаченні заявляє, що державні аудитори завершили перевірку в Нафтогазі і знайшли там порушення на 180 мільярдів (!) гривень, всі документи на столі.

І це ж не якась там попередня перевірка.

Ціла Рада національної безпеки та оборони, яку очолює, нагадаю, Президент України, доручає Державній аудиторській службі провести перевірку Нафтогазу. Це – найвища інстанція, оскільки немає аудиторів більш високої істанції над Державною аудиторською службою. При цьому це ще відбувається як реалізація виборчих гасел нового президента. До речі, керівництво Державної аудиторської служби призначене вже за нового президента і навіть за нового прем’єра, тобто тут на “попередників” стрілки не перевести.

Після цього виступу голови Державної аудиторської служби на телебаченні відбувається щось дивне (для нормальної країни).

Ні Державна аудиторська служба, ні Нафтогаз не публікують результати цієї перевірки. Хоча очевидно, що вони мають ці результати. І що вони є важливими для суспільства, адже такі перевірки мають проходити в інтересах суспільства.

Як зазначають українці, іншими словами Вітренко прийшов по душу Коболєва. Тепер скандальний очільник Нафтогазу – не відмажеться. Також в коментарях до допису Вітренка, українці пишуть що президент має негайно вигнати Коболева – адже з такими мінусами чиновник стільки часу заробляв мільйонні зарплати.