Глава МЗС Німеччини заявила, що країна робить все для перезапуску нормандського формату. Також Бербок запевнила, що Німеччина підтримує суверенітет України.

Відповідну заяву Анналена Бербок зробила під час брифінгу 17 січня. Це трапилось під час її візиту в Україну.

“Ми зробимо все для того, щоб перезапустити нормандський процес”, – запевнила глава МЗС Німеччини. Щодо Донбасу, то міністерка зазначила, що ситуація там зараз погіршується.

Також Бербок заявила, що сертифікацію газопроводу “Північний потік” призупинили.

Уряд Німеччини наголошує на тому, що сертифікацію призупинено через те, що газопровід не відповідає Європейським стандартам. А ось в Кремлі кажуть, що питання сертифікації не повинне нібито “штучно затягуватися та політизуватися”

До речі, Анналена Бербок запевнила, що незабаром відвідає Україну разом із міністром закордонних справ Франції Жаном-Івом Ле Дріаном, зокрема вони побувають у східних областях країни.

“Ми вдвох незабаром знову відвідаємо Україну, поїдемо до контактної лінії на Донбасі, оскільки останніми тижнями я отримала інформацію про те, наскільки страждає цивільне населення: жінки, діти, молодь, літні люди. Ми втратили їх з поля зору. Ми маємо говорити про безпеку і мир у цьому регіоні”, – сказала Бербок на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Києві у понеділок.

Кулеба зазначив, що під час спільного візиту Бербок і Ле Дріана в Україну відбудеться їхня тристороння зустріч, під час якої вони детально обговорять перспективи зустрічі міністрів закордонних справ “нормандського формату”.

Нагадаємо, що нещодавно президент Франції Еммануель Макрон заявив, що те, що відбувається біля кордонів України, є важливим для всієї європейської безпеки.

Така заява політика пролунала під час пресконференції за підсумками зустрічі з колегією Єврокомісії. Політики представляли пріоритети французького головування ЄС на наступні пів року.

“Ми запропонуємо наш спільний погляд щодо архітектури європейської безпеки. Ми вже це робимо в поточній ситуації. Наприклад, у випадку з Україною – це нормандський формат”, – сказав Макрон.

Політик наголосив, що разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцом запропонував провести зустріч протягом наступних тижнів.

На думку Макрона, геополітична ситуація в регіоні потребує, щоб Європейський Союз пропонував своє бачення та сідав за стіл переговорів з усіма учасниками.

Макрон наголосив, що одним із пріоритетів французького головування в раді ЄС буде саме завершення роботи над “стратегічним компасом” ЄС. Він має визначити пріоритети розвитку спільних спроможностей Європи у сфері безпеки й оборони.

“Ми маємо спільну позицію в Європі щодо необхідності діяти більш скоординовано. Ми маємо спільні підходи щодо (оборонної – ред.) промисловості, щодо спільних проєктів, які ми будемо просувати вперед. Це буде зміцнювати нашу стратегічну автономію, дасть можливість мати потужну європейську оборону та більшу технічну та технологічну автономію”, – підкреслив політик.