Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Києві зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США. Про це очільник зовнішньополітичного відомства повідомив у своєму  Twitter.

Радий вітати двопартійну делегацію Конгресу США на чолі з сенатором Робом Портманом і сенаторами Крісом Мерфі, Джин Шахін, Емі Клобучар, Річардом Блюменталем, Роджером Вікером. Цей вчасний візит зміцнює стратегічне партнерство Україна-США, сприяє стримуванню подальшої агресії РФ, – повідомив міністр.

Сенатори Роб Портман (республіканець, штат Огайо), Кріс Мерфі (демократ, Коннектикут), Джин Шахін (демократка, Нью-Гемпшир), Емі Клобучар (демократка, Міннесота), Кевін Крамер (республіканець, Північна Дакота), Річард Блюменталь (демократ, Коннектикут) і Роджер Вікер (республіканець, Міссісіпі) відвідали Україну в понеділок, 17 січня. Ввечері в понеділок у них запланована зустріч з Президентом Володимиром Зеленським, після чого посадовці поспілкуються з журналістами.

У межах візиту сенатори також зустрінуться з міністром внутрішніх справ Монастирським та міністром оборони Резніковим, щоб підтвердити двопартійну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України супроти російської агресії та висловити підтримку її демократичним реформам. Сенатори також зустрінуться з міністром енергетики Германом Галущенком та іншими представниками енергетичного сектору для обговорення енергетичної безпеки України.

Нагадаймо, що Роб Портман  на брифінгу підкреслив, що  у 2014 році громадяни України обрали бути з Заходом, тепер черга Заходу підтримувати українців.

У 2014 році ви обрали зійти з авторитарного шляху на користь свободи, процвітання та демократії. Ви обрали прийняти Захід. Ви обрали бути з нами. Ми вважаємо, зараз наша черга підтримувати вас. Нас підбадьорює ваше рішення бути вільними і незалежними. Незалежна та суверенна Україна є не лише добром для народу України (що звичайно так і є), але вона також важлива для стабільності Європи і надає вогонь надії іншим, тим, хто також бажає свободи, – сказав сенатор.

Говорячи про підтримку України, він згадав про збільшення фінансування Конгресом США безпеки України на 300 млн доларів та рішення адміністрації Президента Джо Байдена щодо додаткової військової допомоги, які мають на меті допомогли Україні захищати себе.

Сенатор також наголосив: «Ця двопартійна делегація відображає той факт, що коли мова йде про свободу не існує політичних розмежувань. По-друге, це делегація високопосадовців, які представляють наше лідерство та широкий спектр політики в США, ключові комітети, включно з комітетами зі збройних сил, закордонних справ, фінансів, торгівлі, банків».

Ми об’єднуємося з нашими союзниками з вільного світу, щоб зробити чіткою нашу підтримку України у відповідь на безпідставну та нічим не підкріплену російську агресію, – акцентував Портман.