НАБУ і САП завершили розслідування вже другої справи про розкрадання газу на ТЕЦ братів Дубневичів. 29 липня прокурори передали до суду обвинувальний акт.

У заволодінні майном НАК “Нафтогаз України” обвинувачують 5 людей. Зауважимо, мовиться про розкрадання природного газу на 729,8 мільйона гривень.

Перелік обвинувачених:

  • 2 колишніх директорів ТзОВ “Енергія – Новий Розділ” і ТзОВ “Енергія – Новояворівськ”;
  • колишній технічний директор “Енергія – Новий Розділ”;
  • колишній фінансовий директор двох підприємств;
  • організатор схеми, радник директора ТзОВ “Енергія”.

За даними слідства, впродовж 2016 – 2017 років Новояворівська й Новороздільська ТЕЦ уклали з “Нафтогазом” угоди про закупівлю газу. Щоб зробити тепло дешевшим для населення, “Нафтогаз” продав блакитне паливо за зниженою ціною.

Однак підприємства організували корупційну схему – вони продовжили продавати газ дорожче, чим отримали надприбуток. Відповідно “Нафтогаз” одержав збитки.

Експертиза показала, що зловмисники заволоділи 151,8 мільйона кубометрів.

Зазначимо, Обидві ТЕЦ належать Ярославу та Богдану Дубневичам, однак їхню причетність до розкрадання слідство ще не довело.

Першу справа про розкрадання передали до суду ще 2 роки тому. Вона стосується привласнення 300 мільйонів кубометрів впродовж 2013 – 2015 років.

Нагадаємо, НАБУ хотіло пришвидшити процес передачі матеріалів справи Ярослава Дубневича до суду щодо “Укрзалізниці”. Так, планувалося, що судовий процес почнеться ще у 2021 році.

Народного депутата Ярослава Дубневича НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже вважали організатором схеми масштабного розкрадання в Укрзалізниці.

Йдеться про суми у понад 90 мільйонів гривень. Їх начебто “вивели” коштом постачання товарів за завищеними цінами.

Ярослав Дубневич, за версією слідства, сприяв цьому як голова комітету Верховної Ради з питань транспорту.

Дубневича затримали та відправили до СІЗО у 2019, але 8 листопада він вийшов під заставу у майже 100 мільйонів гривень.