Зеленський заявив, що Білий дім не повідомив йому про витік розвідданих

Це не вигідно для репутації Білого дому, додав він.

Президент України Володимир Зеленський дізнався про витік секретних документів американської розвідки зі ЗМІ.

В інтерв’ю The Washington Post він розповів, що не мав жодних розмов з Білим домом про масовий витік надсекретних документів. “Я не отримував інформацію ні від Білого дому, ні від Пентагону заздалегідь. У нас не було такої інформації. Це безумовно погана історія”, – сказав Зеленський.

Президент сказав, що витік невигідний для України, а також для репутації Білого Дому та Сполучених Штатів Америки. На питання, чи не призвело це до ослаблення довіри між країнами, Зеленський відповів: “Я не можу ризикувати нашою державою”.

Президент сказав, що демонстрація особистих почуттів не варта потенційної шкоди підтримці США. “Там, де я можу говорити відверто, я це роблю. Але є високі ризики. Якби це була моя війна проти Путіна, і нас було двоє на полі бою, я б сказав усім, що я про них думаю. Але тут історія трохи інша. Ми всі несемо відповідальність”, – додав він.

Як відомо, в квітні в соціальних мережах оприлюднили американські секретні файли, які стосувалися війни в Україні, а також містили оцінки іноземних розвідок по ряду інших країн.

У вільному доступі були дані до певних проблем Києва під час підготовки контрнаступу.

Україна змінила свої плани щодо військових операцій через нещодавній “витік” секретних документів Пентагону. Як повідомляє CNN, таку інформацію виданню надало джерело близьке до президента Володимира Зеленського.

У матеріалі ідеться про викриття США у їхньому шпигуванні за союзниками. Документи, котрі були розкриті внаслідок “витоку”, показують масштаби прослуховування не лише ворогів, а і ключових партнерів, у тому числі і Україну, Ізраїль та Південну Корею.

Це шпигунство викликало занепокоєння у американських чиновників, котрі побоюються погіршення стосунків з союзниками. Окрім цього тепер під загрозою чутливі джерела для отримання інформації.

У суворо секретних документах розкривають ключові недоліки українського озброєння, ППО, розмірів і готовності батальйонів у критичний момент війни , коли українські сили готуються розпочати контрнаступ проти росіян. Це відбулося у той момент, коли Вашингтон і Київ почали розробляти більш взаємно довірливі стосунки над обміном розвідданими.

Інші документи показують масштаб проникнення США в російське міністерство оборони та ПВК “Вагнера”. Отримання інформації відбулося в основному через перехоплені комунікації та людські джерела, які тепер можуть бути відрізані або піддані небезпеці.

У США уже почали розслідування цього інциденту. Заступник прес-секретаря Міноборони Штатів Сабріна Сінгх у неділю заявила, що Пентагон підтримав “міжвідомчі зусилля” для оцінки впливу “витоку”.

“Міністерство оборони продовжує розглядати та оцінювати достовірність сфотографованих документів, які циркулюють у соціальних мережах і які, здається, містять конфіденційні та суворо секретні матеріали. Було розпочато міжвідомчу роботу, зосереджену на оцінці впливу цих фотографованих документів на національну безпеку США та наших союзників і партнерів”, – сказала Сінгх.

У ГУР заявили, що панікувати не варто. Велика частина “злитої” інформації була взята з відкритих джерел та містить корисну для Росії дезінформацію.

Про це представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив в ефірі інформаційного телемарафону. “Дуже важливо пам’ятати, що останні десятиліття дуже важливі операції російських спецслужб проходять в фотошопі. І з попереднього аналізу цих матеріалів, які ми побачили, ми бачимо там брехливі викривлені втрати по втратах з обох сторін. Ми бачимо частину інформації, явно зібраної OSINT-засобами, тобто з відкритих джерел”, – сказав Юсов.

За його словами, потреби української армії – це тематика, яка багато і змістовно обговорювалася на всіх рівнях, в тому числі і офіційними особами.