Великобританія закуповує для України ракети дальністю від 100 до 300 км.

У рамках програми Міжнародного фонду України (IFU) планується закупити ракети великої дальності. При цьому корисне навантаження боєприпасу має становити від 20 до 490 кг. Закупівля ракет великої дальності має бути здійснена до 4 травня 2023 року.

Про це повідомляють на сайті IFU.

При цьому уряд Британії висунув і низку інших вимог до ракет, які включають низьку ймовірність перехоплення, можливість її програмувати, наявність зв’язку з навігацією, можливість долати системи ППО та ін.

IFU знаходиться під повним контролем і наглядом Міноборони Британії, а також Швеції, Данії, Норвегії та Нідерландів. 4 травня намічено раунд торгів, що йде під грифом “терміновий”. На цьому фонд не має наміру зупинятися.

Для потреб українських захисників планується закупити: техніку, необхідну для розмінування; мостоукладання; установки для спорудження самого моста; транспортери для перевезення важких танків; сенсорні датчики або установки, які можуть виявити та відстежити крилаті ракети, дрони та балістичні ракети; ППО для виявлення і знищення безпілотників, що низько летять; снаряди для ЗРК та універсальні розбірні сітчасті контейнери, якими можна захистити об’єкти критичної інфраструктури.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що 3 травня в Білому домі повинні анонсувати новий пакет військової допомоги для України, який вперше включає ракети малої дальності Hydra 70.