Жоден терорист не залишиться без відповіді. Президент України Володимир Зеленський напередодні провів таємну нараду з керівниками військових та правоохоронних структур, тож одразу після того попередив окупантів про наслідки через постійні обстріли українських міст.

Про це йдеться у традиційному вечірньому зверненні Володимира Зеленського до українців.

“Провів сьогодні нараду з представниками сектору оборони і безпеки. Були керівники Збройних Сил України, розвідки, Служби безпеки України, міністерства внутрішніх справ та інших структур і напрямків захисту нашої держави.

Всі питання, які ми розглядали, – вони важливі, але закриті, деталізувати я не можу. Але окупанти відчують її наслідки – у подальших діях наших захисників. Жоден терорист не залишиться без відповіді за удари по наших містах. Запоріжжя, Оріхів, Харків, Донбас – за всіх вони отримають відповідь”, – наголосив президент. 

Окрім того, Зеленський анонсував важливі візити партнерів до України.

“Поновлю практику звернень – до держав і народів, які нас підтримують. А головне – працюємо, щоб були нові обмеження для Росії за війну і щоб були нові пакети підтримки для наших захисників, для нашої держави. Оборонна підтримка – зброя і снаряди, фінансова підтримка, політична, інформаційна, підтримка нашої відбудови – кожного дня кожен державний посадовець має демонструвати результат у своїй зоні відповідальності. Тільки робота на результат дає право займати державні посади. Це мають памʼятати усі, хто був наділений владою. Дякую всім, хто сумлінно працює на державу! Дякую всім нашим захисникам і захисницям!”, – підсумував президент. 

Зауважимо, що Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк висловив схожу думку й заявив, що РСЗВ HIMARS можуть допомогти переломити хід війни, якщо їх надійде більше та швидше до України

Також Подоляк зазначив, що глава держави Володимир Зеленський усвідомлює ризики та не погоджується йти на переговори з Росією.

Таку ж позицію має і суспільство України.

Про це радник голови ОП сказав в одному з інтерв’ю.

“Президент Зеленський однозначно проти (переговорів), і українське суспільство непохитне. Ми повністю усвідомлюємо ризики”, – заявив Подоляк.

Він підкреслив, що РСЗВ HIMARS можуть допомогти переломити хід війни, якщо їх надійде більше та швидше до України. Збереження сили на полі бою дозволяє Україні відбивати спроби російського диктатора Володимира Путіна розпочати переговори, які Подоляк назвав смертним вироком для України.

За словами радника голови ОП, Росія скористається будь-якою паузою в бойових діях для відновлення сил та початку ще сильнішого наступу на Україну. За оцінками Подоляка, Путін зосередиться на війні на виснаження, аби зменшити міжнародну підтримку України, допоки російські війська не візьмуть гору.

“Вони почнуть закулісно маніпулювати настроями, діями, поглиблювати цю втому від війни”, – сказав радник голови президентського офісу.

У цьому контексті він нагадав, що РФ вміє створювати кризи, як-от відправлення мігрантів до кордонів Європи.

Подоляк зазначив, що Росія може “думати про якісь терористичні атаки на інфраструктурні об’єкти в Європі, щоб прийти до якоїсь переговорної позиції або відстоювати свою вигоду і свої плани”.

“Ми дуже добре розуміємо цей варіант і продовжуємо обговорювати його з нашими партнерами”, – сказав радник голови ОП.

Тож, на думку радника голови ОП, Німеччині, Франції та Італії треба повчитися у США швидкості відправки озброєнь Україні. Військова перевага дасть Києву шанс протистояти спробам Володимира Путіна нав’язати мирні переговори на умовах Москви.