Народні депутати із фракції «Слуга народу» самостійно визначатимуть кандидатуру на посаду голови Верховної Ради у разі відставки Дмитра Разумкова.

Про це президент Володимир Зеленський повідомив під час пресконференції у Трускавці.

Він зазначив, що Дмитро Разумков будує своє особисте політичне життя і сторониться однопартійців. Тому фракція «Слуга народу» хоче відкликати його з посади голови Верховної Ради. За його словами, нардепи самостійно визначатимуться із новою кандидатурою на цю посаду.

«Обов’язково буде фракція, яка буде проговорювати, хто може бути тією чи іншою кандидатурою від монобільшості на місце спікера. У такому форматі у нас завжди все відбувається: 70% на 30%», – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, 30 вересня голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія почав процедуру збору підписів за відставку Дмитра Разумкова з посади спікера Верховної Ради. Вони вже надійшли в Апарат ВР. Пізніше Арахамія подав ще одне звернення – особисте.

Сам Разумков не виключив, що його можуть спробувати позбавити депутатського мандата.

«Я сьогодні є позафракційним, оскільки є головою Верховної Ради. Саме так передбачає регламент Верховної Ради України. Тому спроби можуть бути. Але у нас багато хто намагається на щось бути здатними – не завжди це виходить», – розповів він.