Росія концентрує біля кордонів з Україною та на окупованих територіях велику кількість ТПК із ЗУР до ЗРК С-300. Про це повідомляє Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

Так, на початку серпня з улан-уде вийшов ешелони з боєприпасами у складі 28 вагонів, із ракетами для ЗРК С-300 у кількості 32 ЗУР. До кордону з Україною ешелон орієнтовно прибуде у 20-х числах. 

До середини серпня з арсеналу комплексного зберігання ракет, боєприпасів та вибухових матеріалів в котово було вилучено понад 120 контейнерів із ракетами до ЗРК С-300. 

Відомо, що у районі Джанкоя було складовано близько 440 ТПК до ЗРК С-300. Після інциденту в Джанкої поки що важко сказати, були ці ТПК знищені повністю, частково чи взагалі – ні. 

У зябрівці (білорусь) за 22 км від кордону з Україною так само йде концентрація ракет до С-300 і загальна кількість ТПК перевищує 60 од. 

Загроза масованого обстрілу території України, як мінімум, ракетами С-300 очевидна. З урахуванням прибуття ряду ешелонів до 20 числа, очевидно і те, що вони концентруються до 24 серпня.

Раніше ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко попереджав, що країна-агресорка РФ може влаштувати масовану ракетну атаку по Україні у День Незалежності 24 серпня, а також напередодні цієї дати – 23 серпня. Російський диктатор Володимир Путін не пропустить таку важливу для України дату без уваги.

“Комплекси С-300 одночасно може працювати один дивізіон. Тут питання – по яких цілях і по яких ракетах. ЗРК, які перебувають на озброєнні Повітряних сил і Сухопутних військ ЗСУ, розроблялися ще наприкінці минулого століття, і тому призначалися для знищення аеродинамічних повітряних цілей, таких як: літаки, вертольоти, крилаті ракети, БпЛА”, – розповідає Романенко.

Проте українській системі ППО допоможуть впоратися з ворожими ракетами американські ЗРК “NASAMS” та німецькі “IRIS-T”. Постачання таких систем в Україну очікується, каже Романенко.