Підрозділи легіону «Свобода Росії», Російського добровольчого корпусу (РДК) та «Сибірського батальйону» перетнули українсько-російський кордон і ввійшли на територію Грайворонського району Бєлгородської області, а також на територію Курської області РФ.

Згідно з головою Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іваном Тимочком, цей крок може вказувати на початок подальшої експансії російських добровольців углиб Росії, що може призведи до розвалу РФ і навіть відчудження деяких регіонів. За його словами, зазвичай бійці російських добровольчих підрозділів, які протистоять диктаторському режиму в Росії, діють у прикордонних областях (Бєлгородська і Курська), але тепер можуть розширити свою діяльність в глибину країни.

Тимочко підкреслив, що успіх цього руху залежатиме від здатності добровольців встановити контакти з місцевим населенням під час перебування на території Росії, а також від наявності в них розвиненої агентурної мережі в Росії.

Він зауважив, що важливою буде підтримка населення, оскільки від неї залежатиме можливість бійців і командирів добровольчих підрозділів вести переговори з російськими офіцерами або підрозділами, що виступають проти втручання в Україну та політики Путіна.

Він порівняв ситуацію із «похідом Пригожина на Москву», вказавши, що перед початком операції очільник ПВК «Вагнер» забезпечив собі підтримку фінансових груп в РФ і корупцією впливових постачальників.

Тимочко підкреслив, що під час бойових дій бійці РДК, легіону «Свобода Росії» та Сибірського батальйону здобувають досвід, налагоджують контакти з місцевим населенням і збільшують свою популярність. Це особливо важливо в умовах, коли в Росії намагаються максимально обмежити інформацію про них.

Тимочко підкреслив, що цей рух ілюструє те, що не всі росіяни підтримують політику Путіна і не всі піддані його режиму. Є частина суспільства, яка виявляє готовність до активних дій, і така активність впливає на політичний образ Путіна та його оточення, відображаючи внутрішню ситуацію в державі і настрої населення.