Офіційний Київ нагадав про незгоду влади РФ визнавати відповідальність за події на Донбасі та чітке розуміння фактичної відповідальності. Віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков нагадав про санкції, які ввели саме через невиконання Кремлем мінських домовленостей.

За його словами, заява Кремля про нібито відсутність будь-якої відповідальності Росії за недотримання перемир’я не має жодного сенсу.

“Це стара пісня на новий лад про те, що нібито вони тут не причетні. Вони, насправді, бояться брати на себе відповідальність у будь-якому випадку, тому що вони прекрасно знають, що якраз цю відповідальність несуть.

І, зокрема, санкції стосуються їх не лише через окупацію Криму або MH17, а й невиконання Російською Федерацією Мінських угод, оскільки вони є стороною Мінських угод”, — пояснив Резніков.

Міністр з питань реінтеграції ТОТ додав, дані української розвідки й військовослужбовців вказують на підпорядкування збройних формувань в ОРДЛО 1-му та 2-му армійським корпусам ЗС РФ.

“Тому, звісно ж, там командують російські офіцери, і вони забезпечують поширення цієї команди, цього наказу. Вони просто його ніколи не покажуть, і не оформлять це рішеннями збройних формувань ОРДЛО. Хочу нагадати, що “збройні формування ОРДЛО” — це лексика Мінських угод, підписаних у 2014 році”, — підкреслив Резніков.

Нагадаємо, з опівночі 27 липня на Донбасі став чинним новий режим припинення вогню. Водночас у Кремлі наголосили, що Росія не може гарантувати відсутність обстрілів, оскільки вона нібито не причетна до конфронтації.

Окрім цього, Український журналіст, представник ОРДЛО у Тристоронній контактній групі Сергій Грамаш звернув увагу українців на те, що команда очільника Кремля Володимира Путіна робить усе можливе, щоб Росію не визнавали стороною конфлікту на Донбасі. Офіційна Москва не хоче брати відповідальність за свої дії на Донбасі, саме тому Україна повинна вимагати у західних партнерів повернення Росії у СЦКК.

Свою позицію він озвучив на сторінці у Фейсбук.

“Ніхто і не думав, що це перемир’я буде дійсно остаточним і всеосяжним. Але щоб так скоро… Думаю, його долю вирішив пропозиція нашого президента підписати його на рівні глав “нормандської четвірки”. Росія зробить все, щоб не брати на себе відповідальність за війну на Донбасі”, — підкреслив Сергій Гармаш.

За його словами, тепер у команди Володимира Зеленського є повне та зрозуміле західним партнерам право, вимагати повернення представників Росії в СЦКК.

“Оскільки та сторона, якій Путін так завзято намагається надати суб’єктність, не здатна нести відповідальність за свої слова і дії, то хтось же повинен відповідати за них. Напевно, той, хто їм платить”, – наголосив експерт.