Новопризначеного прокурора Тернопільської області Миколу Петришина нібито вирішили звільнити після скандалу з банкетом на роботі, де він, попередньо, вимагав “клятв вірності” від підлеглих і порівняв їх зі свинями.

Інформація про це 16 вересня з’явилася на місцевому порталі “Тернополяни”. У коментарі OBOZREVATEL зампрокурора Олександр Божко сказав, що бачив повідомлення про нібито звільнення Петришина, але точних даних не знає.

“Я бачив інформацію, але коментувати не можу, бо не знаю. Тобто, мені нічого невідомо про результат”, – відповів він.

Додамо, за даними адвоката Романа Маселка, саме Божко заперечив прокурору і вказав на неприпустимість його поведінки з колегами.

Місцеві ЗМІ зі свого боку пишуть, що 16 вересня в Києві відбулося засідання дисциплінарної комісії Генеральної прокуратури України. Нібито за підсумками засідання Петришина попросили піти з посади.

“Офіційна причина звільнення, за нашими даними, – це непорозуміння з колегами, а неформальна – п’янка на робочому місці та невідповідна до посади прокурора області поведінка”, – пише портал “Тернополяни”.

Зазначимо, офіційно Петришина як прокурора Тернопільщини представили 14 вересня. Про його призначення стало відомо 11 вересня.

На його сторінці в Facebook будь-якої реакції на ймовірне звільнення немає. В останньому пості Петришин розповідав про призначення на посаду та спростовував звинувачення на свою адресу.

Нагадаємо, про скандал із Миколою Петришиним повідомив адвокат Роман Маселко. За словами юриста, прокурор у нецензурній формі погрожував колегам і, ймовірно, був п’яний.

На банкеті Петришин нібито змушував підлеглих “клястися йому у вірності і готовності виконувати будь-які накази”. “А якщо вони не будуть підкорятися, то пообіцяв їх “гнати як тупих свиней”, – написав Маселко.

За його даними, Петришину заперечив заступник прокурора Олександр Божко, вказавши на неприпустимість подібних висловів.

“Божко заявив, що він Петришин собі дозволяє неприпустиме і прокурор повинен керуватися законом, а не вказівками… Генінспекція відразу ж відреагувала і хотіла перевірити всіх на алкоголь. Але Петришин відмовився. Почав використовувати свої повноваження і створювати Божку проблеми на роботі”, – написав Маселко.

Як стало відомо виданню із джерел в Офісі генерального прокурора, після інциденту Божко зателефонував голові відомства Ірині Венедіктовій, – нібито, щоб вона вплинула на Петришина. Як розповіли джерела, було розпочато внутрішнє розслідування.

Журналісти зателефонував до Олександра Божка і він підтвердив, що дійсно повідомив Венедіктову про те, що трапилося.

“Я не просив вплинути, але керівника я поставив до відома про таку ситуацію”, – сказав Божко. Він додав, що яким буде результат і як розвиватиметься ситуація далі, коментувати не може.