Армія РФ не досягла планованих стратегічних прогнозів у ході своєї агресивної війни у цьому році.

Про розповів генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

«Ворог не просунувся на жодному з активних напрямків, які планував захопити. Йдеться не лише про Донецьку та Луганську області. Росія планувала поставити Україні жорстокі умови щодо так званого перемир’я, після чого сформувати нову агресивну політику. Але ЗСУ зірвали ворожі стратегічні плани, це основне досягнення», — повідомив він.

За висновками наших військових аналітиків та наших колег із США та Британії, протягом війни ми ефективно знецінили близько 90% особового складу стройових частин Російської Федерації, відзначив Маломуж.

«ЗСУ підірвали надзвичайно потужну армію. Розмови про те, що росіяни мають сили, які будуть ефективно діяти аж до Києва, — стали міфом у 2023 році. Українські війська охопили всі сектори фронту і тримають потужно позиці, це надзвичайно важка модель дій. На інших напрямках ЗСУ проводять потужні контратаки, наприклад на Запорізькому напрямку та біля Бахмута. Також вдалось зірвати ворога в конкретних секторах: Авдіївка, Сватове, Кремінна, Куп’янськ, де він передбачав наступальні операції на Харків», — додав він.

Крім того, президент України Володимир Зеленський зауважив, що РФ не досягла жодного результату за 2023 рік.

«Що стосується на полі бою — жодного результату РФ не досягла за цей рік. Я не характеризую минулий, 2022 рік, я говорю про 2023-й. Жодної з цілей. Це, до речі, і доводить той факт, що меседжі Кремля не змінилися, що в них незмінні цілі «СВО», а цілі були зрозумілі — окупація нашої країни, а потім головна ціль, яку вони в риториці змінювали, — вихід на адмінмежі українського Донбасу», — сказав Зеленський на пресконференції у вівторок.

Президент наголосив, що окупанти не досягли цієї цілі.

«Жодної перемоги РФ не досягла. Які там 3 дні, 2 роки. Бійці наші — молодці. Люди молодці. Я ще їм за це вдячний», — заявив Зеленський.

Він також зазначив, що Україна серйозно працює над фінансовою допомогою з боку партнерів, зокрема США.

«Що стосується фінансової допомоги. Працюємо дуже сильно над цим. Я впевнений, що США нас не зрадять, і що те, про що ми домовилися в США, буде виконано. Повністю», — сказав він.

Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що 2024 рік має стати часом суттєвого зростання внутрішнього оборонного виробництва України.

Про це глава держви повідомив у Telegram.

«Провів засідання Ставки. Багато деталей, переважно щодо планування наступного року та забезпечення наших Сил оборони та безпеки. Доповіді Мінстратегпрому, Міноборони, погодження від Генерального штабу. Розподіл замовлень, збільшення кількості виробників», — написав президент.

Він зазначив, що нині до виробництва вже залучені сотні компаній.

«2024 рік має стати часом суттєвого зростання внутрішнього оборонного виробництва. Контрактування й бюджет забезпечуємо», — наголосив Зеленський.

Окрему увагу учасники засідання приділили виробництву всіх видів потрібних дронів, зокрема FPV та боєприпасів до них.

«Україна мусить стати здатною забезпечувати всі необхідні потреби в дронах», — підкреслив президент.

Також на засіданні виступили з доповідями головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний і командувачі напрямків. Вони розповіли про поточні потреби бійців на конкретних позиціях.

«Вдячний нашим Повітряним силам за ефектне поповнення російського підводного Чорноморського флоту ще однією посудиною. Не буде окупантам жодного спокійного місця в Україні», — резюмував президент.