Леонід Кучма завершив роботу в Тристоронній контактній групі 2 жовтня. Віктор Ющенко тепер вважається фаворитом в боротьбі за пост представника Києва у тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту у Донбасі. 

Про це виданню «Комерсант» повідомили джерела, близькі до переговорного процесу. 

Одне з джерел зазначило

«Найбільш антиросійський президент України може очолити українську делегацію в Мінську, і це стане проблемою для Росії. Він, наприклад, по-російськи без перекладача не говорить ». 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

За словами співрозмовника "Комерсант", розглядався також варіант призначення Ірини Геращенко, яка зараз очолює українську делегацію в гуманітарній підгрупі, але «варіант з Віктором Ющенком оптимальний». 

У понеділок, 8 жовтня, з Віктором Ющенко зустрівся з президентом Білорусії Олександром Лукашенко. 

За повідомленням білоруського інформагентства «БЕЛТА», під час зустрічі Лукашенко, зокрема, «обговорив з третім президентом України Віктором Ющенком вихід Києва з СНД». 

Співрозмовники "Комерсант" в Києві назвали це спілкування «оглядинами, після яких Олександр Лукашенко повинен неформально погодитися з призначенням Віктора Ющенка представником України в Тристоронньої контактній групі». 

Ще один варіант – це радник нинішнього президента України Руслан Демченко, український дипломат, який працював і. о. глави МЗС України, генконсулом в Стамбулі, послом в Сербії і Чорногорії. 

Раніше колишній президент України Леонід Кучма дав зрозуміти, що пан Демченко може стати його наступником. 

«Він талановита людина, дипломат, колишній перший заступник міністра закордонних справ. Це моя думка », – зазначив другий президент України. 

І додав, що рішення буде приймати не він, а чинний глава держави Петро Порошенко. 

 Втім, в Києві розглядають і варіант відмови від мінського формату – або хоча б його перегляду. «Білоруський майданчик занадто ангажований, нам потрібна нейтральна локація для переговорів.

Це могла б бути Женева, але поки незрозуміло, чи вдасться її відвідувати представникам так званих народних республік.

Адже щоб це зробити, їм потрібно буде отримати українські біометричні закордонні паспорти, і тим самим визнати себе громадянами України », – заявив співрозмовник« Комерсант »в Києві.

Нагадаємо, що Леонід Кучма був президентом України у 1994-2005 роках. 

У червні 2014 року він увійшов до тристоронню контактну групу і представляв Київ на переговорах з самопроголошеними ДНР і ЛНР за участю представників Росії та ОБСЄ. Кучма був одним з підписантів Мінського протоколу в 2015 році. 2 жовтня він завершив свою роботу в контактній групі.