Президент Франції Еммануель Макрон не проситиме вибачення за коментарі, які він зробив в резонансному інтерв’ю під час візиту до Китаю.

Про це, як пише “Європейська правда”, журналістам у середу повідомив неназваний французький дипломат, який обіймає високу посаду, інформує агентство Reuters.

Інтерв’ю, опубліковане виданням Politico і французькою газетою Les Echos, викликало бурхливу реакцію в Європі і США.

В інтерв’ю Макрон закликав Європейський Союз зменшити залежність від США і застеріг від втягування в кризу навколо Тайваню, спричинену “американським ритмом і надмірною реакцією Китаю”.

Дипломат пояснив, що президент Франції не вибачатиметься за інтерв’ю, оскільки суть сказаного Макроном була зрозумілою і його позиція щодо Тайваню і Китаю не змінилася.

Дипломати і законодавці в США і країнах Центральної та Східної Європи розкритикували Макрона за м’якість щодо Пекіна і тривожну критику США, особливо з огляду на те, що Вашингтон був непохитним прихильником Європи в її боротьбі з наслідками російського вторгнення в Україну.

Макрон дав спільне інтерв’ю, опубліковане в неділю виданнями Politico і Les Echos, після триденного державного візиту до Китаю, частково спрямованого на те, щоб переконати президента Сі Цзіньпіна використати свій вплив на російського союзника Владіміра Путіна щодо війни в Україні.

Макрон попередив про “пастку для Європи”, якщо вона буде “втягнута в кризи, які не є нашими”, а також заявив, що Європа прагне стати більш незалежною в питаннях безпеки, оборони та економіки.