Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №3995, який дозволив кандидатам балотуватися на місцевих виборах без надання довідки про судимість.

Про це йдеться у картці проєкту закону, що з’явилася на сайті парламенту. Зазначається, що глава держави підписав проєкт закону “Про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах” у п’ятницю, 18 вересня.

Відповідно до закону, який підписав Зеленський, з розділу Виборчого кодексу України XXXVII “Висування і реєстрація кандидатів на місцевих виборах” з ст.222 “Умови реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських , сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 і більше тисяч) “вилучається норма про необхідність надавати до виборчих комісій довідку про наявність чи відсутність судимості, видану уповноваженим органом після початку виборчого процесу.

Важливо нагадати, що відповідно до наказу МВС України, таку довідку кандидати в депутати зобов’язані були надавати протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту. Автори законопроекту розцінили цю вимогу як перешкоду для депутатів. 15 вересня парламент проголосував за основу і в цілому за внесення змін до Виборчого кодексу України. Зеленський також оперативно відреагував на рішення Верховної Ради і підписав закон — тепер кандидати на місцевих виборах повинни тільки вказати свою несудимість в автобіографії, без надання довідки.

Як відомо, місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня 2020 року. Підрахунок голосів закінчиться до 29 жовтня. До 6 листопада ЦВК оголосить результати виборів. Якщо жоден кандидат на посаду мера великого міста не набере 50% виборчих голосів, то другий тур голосування відбудеться 15 листопада.