В Євросоюзі вже повторно заявили про загрозу втрати безвізового режиму України з ЄС у зв’язку з проблемною процедурою відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Депутатка Європарламенту від Німеччини, членкиня комітету у закордонних справах Віола фон Крамон відреагувала на заяву глави парламентської фракції “Слуга народу” Давида Арахамії, який назвав ці погрози Брюсселя “лише чутками”. Євродепутатка закликала команду українського глава Володимира Зеленського схаменутися і почати прислухатися до мессежу Брюсселя, інакше наслідки для України будуть поганими.

Про це відомо зі сторінку фон Крамон в соцмережі.

“Це точно те, про що я говорила вчора, пан Арахамія. Прислухайтеся до цього меседжу від Євросоюзу, тому що наслідки для вашої країни будуть поганими”, — написала фон Крамон, реагуючи на нещодавню заяву Арахамія про те, що загрози від євродепутатки є лише чутками, і він буде реагувати тільки на листи.

Важливо відзначити, що скандал з безвізом виник після того, як Верховна Рада України прийняла проект постанови, яким затвердила склад комісії з проведення конкурсу на зайняття посад в Спеціалізованій акнтікоррупціонной прокуратурі. В Європарламенті невдоволені рішенням українських депутатів — там впевнені, що членам цієї комісії не вистачає досвіду і доброчесного репутації, щоб робити призначення в САП.

Варто звернути увагу на те, що ключові європейські держави і Всесвітній банк також жорстко відреагували на рішення ВРУ — вони письмово звернулися до українського парламенту і попередили про проблеми в проекті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького. Представники західних донорів та кредиторів України нагадали Києву про те, що прозоре і відповідає критеріям обрання нового глави САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Крім того, це є одним з критеріїв по так званому механізму призупинення безвіза з боку Євросоюзу.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що підтримує позицію західних партнерів про незалежність антикорупційних органів, але загрози про скасування безвіза з ЄС назвав чутками. На всі ці гучні заяви вже встиг відреагувати спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Він заявив, що не бачить жодної проблеми, оскільки найголовніше — просто провести чесний відбір. У Кабміні також запевнили українців, що безвізовий режим між Україною і державами Євросоюзу не зазнає ніяких змін найближчим часом — глава уряду запевнив, що прозорий конкурс на посади в САП навпаки підтримують представники офіційних Брюсселя та Вашингтона.

Після цього глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія також прокоментував заяву євродепутата Віоли фон Крамон про загрозу для безвізового режиму з ЄС у зв’язку з проблемною процедурою відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

“Я буду реагувати тільки на листи. Листів немає ні від кого. Ні від депутатів, ні від парламенту… Я вам нагадую, що у нас є асоціація з ЄС — там сотні, а то й тисячі документів, які ратифіковані. Там ніякого САП немає, там є незалежність антикорупційної структури, ми це підтримуємо і будемо це дотримуватися”, — заявив Арахамія.