В Конституційному суді розглядається подання на відповідність Конституції закону про ринок землі. Ситуацію прокоментував представник президента Володимира Зеленського в Конституційному суді Федір Веніславський.

“Те, що сьогодні відбулося в Конституційному суді — це яскрава демонстрація того, що всі показали свої реальні обличчя. Партія” Батьківщина “разом з ОПЗЖ продемонстрували, що вони повністю підтримують суддю Тупицького, який з точки зору рішення РНБО вчиняв дії, які очевидно шкодять інтересам національної безпеки”, — сказав він.

Веніславський пояснив, що розгляд справи спеціально гальмують.

“Сьогодні відбувалася штучна маніпуляція шляхом подачі цілої низки абсолютно безглуздих клопотань, починаючи від приводу до суду цих двох суддів (Тупицького і Космініна — ред.) і закінчуючи запрошенням президента. Жодне з них не було задоволено, суд оголосив перерву. Коли вона закінчиться, сказати складно, тому що це залежатиме від багатьох чинників, яким чином КСУ зможе розглядати це питання”, — сказав він.

Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики Роман Лещенко звинуватив політиків в піарі на темі земельної реформи.

З 1 липня 2021 року в Україні набуває чинності закон про відкриття ринку землі. До його вступу в силу в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

3 червня Велика палата Конституційного суду продовжила розгляд подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону про ринок землі в Україні. Депутати стверджують, що прийняття парламентом закону відбулося з порушенням, а його положення суперечать положенням Конституції. В результаті суд вирішили відкласти через великої кількості клопотань від нардепів.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.