Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що якщо підтвердиться причетність РФ до кібератаки на Україну і якщо такі атаки продовжуватимуться, США з союзниками працюватимуть над заходами у відповідь.

Про це заявив Салліван в інтерв’ю CBS. 

“Якщо з’ясується, що Росія здійснює кібератаки проти України, і якщо це продовжиться в майбутньому, ми працюватимемо з нашими союзниками над належною відповіддю”.

За словами Саллівана, адміністрація Байдена вже кілька місяців попереджає, що кібератаки можуть бути частиною “широкомасштабних зусиль Росії щодо ескалації ситуації в Україні” і США працюють з українським урядом над посиленням захисту.

“Це частина їхнього сценарію. Вони робили це у минулому в інших контекстах”, — сказав радник Білого дому.

Салліван зазначив, що у США ще не встановили організатора кібератаки на Україну, але додав, що його “анітрохи не здивує”, якщо організатором виявиться Росія.

Він також попередив, що Росія зіткнеться з “серйозними економічними наслідками” з боку Сполучених Штатів та західних союзників, якщо вторгнеться в Україну.

За його словами, якщо Росія справді здійснить військові дії, США “вживуть заходів, які завдадуть шкоди їхній економіці, завдадуть удару по їхньому стратегічному становищу в Європі і зміцнять солідарність НАТО”.

Нагадаємо, що вночі 14 січня хакери зламали кілька урядових сайтів, зокрема Міністерства освіти, Міністерства закордонних справ, порталу “Дія” тощо, та оприлюднили своє повідомлення трьома мовами – українською, російською та польською. У тексті погрожують, що українцям варто боятися та чекати на помсту за “Волинь, Полісся, УПА та історичні території”. Крім того, у повідомленні зазначили, що хакери вкрали особисті дані українських громадян.

У Службі безпеки та Міністерстві цифрової трансформації відразу сказали, що витоку даних не відбулося.