Врятувати Україну в боротьбі проти РФ західні союзники в першу чергу готові за рахунок надання усієї необхідної зброї. Але Путін очевидно будує досить божевільні плани і на інші країни, зокрема і штати. Тож США готові до війни з Росією далекобійними засобами. Вони здатні завдати по російській території удару тисячами ракет. Перевага буде і в авіації. Проте у контактних боях перевагу отримають уже росіяни, які навчилися воювати в Україні.

Про це заявив політичний аналітик Олександр Кочетков.

Він розповів про те, що в повітрі та на морі Росія нічого не зможе протиставити Заходу. Тому Штати абсолютно готові до дистанційної війни з росіянами.

«Дистанційно – США абсолютно готові. За допомогою України Штати перевірили всі свої засоби ураження, системи залпового вогню, авіацію, розвідку, супутники, все, що потрібно для дистанційного удару, ракети – все це працює і є дуже надійним. США надають нам одиничні екземпляри, але раптом що вони можуть випустити декілька тисяч ракет майже одночасно по території Росії. І практично всі ці ракети влучать у цілі, бо протиракетна і протиповітряна оборона Росії не така, щоб стримати масований удар ракетним озброєнням. Американська авіація, звісно, буде втрачатися в такому зіткненні, але вона точно буде переважати російську. Вже зрозуміло, що на морі Росія не зможе нічого протиставити країнам НАТО, бо вона нічого не може зробити з Україною, яка навіть не має свого флоту, але успішно знищує російський флот», — вважає Кочетков.

Утім, у контактному військовому протистоянні перевага буде вже у російських окупантів, які навчилися воювати в боях з армією України.

«А от у контактному бою, на позиціях перевагу буде мати Росія. У ближньому бою з безпілотниками, бронетехнікою, новою тактикою все буде інакше: все це натівці спостерігають, але практичного досвіду застосування не мають. Тут Росія буде, безумовно, переважати, бо ЗСУ – це найкращий вчитель. Ми таки навчили росіян битися по-справжньому», — наголосив Олександр Кочетков.

Додамо, що Росія майже напевно не хоче прямого військового конфлікту з силами США і НАТО і продовжуватиме асиметричну активність нижче того рівня, який, за її оцінками, є порогом військового конфлікту в глобальному масштабі.

Про це йдеться у щорічній оцінці загроз за 2024 рік, опублікованій офісом директора національної розвідки США.

Зазначається, що президент РФ Володимир Путін, ймовірно, вважає, що Росія притупила зусилля України з відвоювання значних територій, що його підхід до перемоги у війні приносить свої плоди і що підтримка України з боку Заходу і США є обмеженою, особливо у світлі війни між Ізраїлем і ХАМАСом.

При цьому, наголошується у звіті, Путін підірвав геополітичне, економічне та військове відродження Росії і завдав шкоди її міжнародній репутації широкомасштабним вторгненням в Україну. Тим не менш, Росія впроваджує політику, спрямовану на пом’якшення цих втрат, і використовує міжнародні відносини, щоб мінімізувати збитки, пов’язані з санкціями, і відновити довіру до себе як до великої держави.

Так, глибока економічна взаємодія Москви з Пекіном забезпечує Росії великий ринок збуту для її енергоносіїв і товарів, більший захист від майбутніх санкцій і сильнішого партнера у протистоянні зі Сполученими Штатами. Наголошується, що Китай, безумовно, є найважливішим торговельним партнером Росії, двосторонній товарообіг з яким у 2023 році сягає понад 220 мільярдів доларів США, що вже на 15 відсотків перевищує їхній рекордний загальний обсяг у 2022 році.

Москва продовжуватиме використовувати всі доступні джерела для просування своїх інтересів і намагатиметься підірвати Сполучені Штати та їхніх союзників, але вона стикається з низкою викликів, таких як відрив від західних ринків і технологій, а також втеча людського капіталу. Вона буде пробувати примушувати до співпраці і послабити єдність Заходу щодо України, вдаватися до військового і безпекового залякування, зловмисного впливу, кібероперацій, шпигунства і хитрощів, йдеться у звіті розвідників.