Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко ознайомив Надзвичайного і Повноважного Посола Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мелінду Сіммонс з ситуацією на кордоні з Білоруссю та заходами, які вживає прикордонне відомство для протидії правопорушенням на цьому напрямку.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України

«Ділянці українсько-білоруського кордону прикордонники приділяють особливу увагу. Це пов’язано в тому числі з загрозою поширення штучно створеної міграційної кризи. Для посилення цього напрямку наразі проводиться спільна спеціальна прикордонна операція «Полісся». Зокрема, відпрацьовано чіткі дії усіх державних механізмів залучених до заходів, а також змодельовано можливі сценарії розвитку ситуації», – зазначив керівник ДПСУ.

Під час візиту Мелінда Сіммонс мала змогу ознайомитися із засобами та технікою, що використовуються в охороні кордону, та умовами перебування прикордонників в польових умовах.

Окрім цього Сергій Дейнеко розповів про заходи з інженерного облаштування кордону з Білоруссю. Він відмітив, що відомство розвиває власні потужності з виготовлення дротяних загороджень, які направляються для встановлення на кордоні, і для цього розгорнуті відповідні лінії виробництва.

Також Мелінду Сіммон ознайомили з функціонуванням пунктів пропуску на кордоні з РБ. Зокрема, у пункті пропуску «Нові Яриловичі» було продемонстровано інфраструктуру, як відбувається оформлення громадян і транспортних засобів, що перетинають кордон, та заходами з недопущення незаконного переміщення товарів. Наголошувалося, про непоодинокі випадки спроб переміщення з Білорусі в Україну великих партій тютюнових виробів.

Сергій Дейнеко подякував Уряду Великобританії та Посольству Великобританії в Україні за підтримку, спрямовану на розвиток та посилення роботи прикордонного відомства.

«Ми високо цінуємо наше співробітництво і з впевненістю готові продовжувати спільно протистояти різним викликам», – наголосив Сергій Дейнеко.

Своєю чергою Надзвичайний та Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс подякувала за можливість особисто ознайомитися з ситуацією на кордоні та відзначила ефективність роботи Державної прикордонної служби.

До слова, напередодні президент України Володимир Зеленський провів розмову з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном, під час якого співрозмовники обмінялися думками про можливі кроки щодо деескалації.

“Провів плідну розмову з Борисом Джонсоном. Обговорили ситуацію безпеки навколо України. Обмінялися думками про можливі кроки щодо деескалації. Докладаємо спільних зусиль для досягнення миру”, – написав Зеленський у твіттері.

Як повідомили у прес-службі українського президента, Зеленський розповів Джонсону про ситуацію довкола України. Президент окремо зробив акцент на кроках з метою досягнення миру в рамках наявних переговорних форматів.

Зеленський також поінформував прем’єр-міністра Великобританії про заходи, які вживає українська сторона для активізації переговорного процесу в рамках Нормандського формату. Крім того, Зеленський повідомив про мирні ініціативи України, зокрема щодо взаємного звільнення утримуваних осіб.

Він подякував Джонсону за незмінну підтримку з боку Великої Британії суверенітету, територіальної цілісності України. Зеленський особливо наголосив на важливості практичної допомоги, яку Великобританія надає Україні, та зазначив, що це є яскравим проявом дієвої підтримки у сфері безпеки.

Відзначивши роль друзів та партнерів української держави у питанні врегулювання ситуації та недопущення ескалації російської агресії, президент наголосив, що жодні рішення щодо України не повинні прийматися без України.