Американський конгресмен Майкл Маккол вважає, що Росія хоче повернути собі втрачену “радянську імперію”. На його думку, США докладає недостатньо зусиль, аби зупинити ескалацію.

З такою думкою представник Республіканської партії у комітеті із закордонних справ Палати представників виступив в інтерв’ю.

За словами політика, якщо Росія і має намір напасти на Україну, то цей час може бути саме зараз.

Маккол підтвердив, що те, що відбувається зараз, можна назвати “холодною війною” між Росією та США.

“Я так думаю, тому що, на мою думку, президент Росії Володимир Путін знову відчув тут запах слабкості”, – сказав конгресмен.

Намір Кремля, наголосив республіканець, цілком зрозумілий – “відновити славу колишньої радянської імперії”. У ситуації, яка склалась, додав Маккол, Вашингтон докладає замало зусиль задля зупинки ескалації, передає 24 канал.

“Я бачу якусь жорстку риторику, але не багато дій. Ви повинні викласти на стіл карти – на зразок санкцій, вам треба говорити про продаж ще озброєнь, продаж озброєнь Україні”, – пояснив свою думку Маккол.

Раніше у Білому дому проаналізували можливість вторгнення Росії в Україну. Напад, вважають в адміністрації Байдена, можуть прикрити спробою держперевороту.

Там не виключають, що як привід для нового вторгнення Кремль обере спробу перевороту.

З такою заявою вситупив Джейк Салліван, радник американського президента з національної безпеки 13 січня на брифінгу у Білому домі.

Салліван переконаний, що Росія, якщо захоче, знайде надуманий привід для нового нападу на Україну. Мовиться, зокрема, про диверсію, саботаж та інформаційні операції. За його словами, американська розвідка наразі обробляє інформацію щодо дій Кремля.

Радник Байдена уточнив, що Москва може сфабрикувати привід для вторгнення. Держава-агресорка може цинічно й необґрунтовано звинуватити Україну у підготовці нападу на російські сили Донбасі. “Ми вже бачили це у 2014 році”, – зазначив він.