П’ятий президент Петро Порошенко прилетів до Києва, на митному контролі у нього забрали паспорт.

Про це повідомляє власний кореспондент “Української правди” з місця події

Пряма мова Порошенка: “У мене забрали паспорт. Вони не допускають мене на територію України”.

Деталі: До митного контролю прибули співробітники ДБР.

Порошенко сказав, що його не пропускають в Україну і просив повернути йому паспорт. Виникла штовханина між прихильниками експрезидента і прикордонниками.

За кілька хвилин п’ятому президенту повернули його паспорт.

За словами Порошенка, це сталося після вказівки слідчого ДБР.

П’ятий президент перетнув кордон України.

В аеропорту Порошенко заявив, що співробітники ДБР, “частина з яких переодягнулася прикордонниками упродовж 15 хв намагалися не допустити” його на територію України.

За його словами, паспорт у нього вилучили нібито для того, щоб “встановити його особу”.

В телеграм каналі “Таємниці депутата” зазначили, що Гончаренко закинув фейк, що у Порошенка забрали паспорт. Таке враження, що він прикордонний контроль ніколи не проходив.

Варто зазначити, що Джерела в офісі на Лаврській (офіс Євросолідарності) кажуть – там розраховували, що після прильоту Порошенка до Жулян будуть якісь провокації. «Масовка» на Жулянах уже є, потрібне ще шоу. Про пише пише Телеграм-канал – Вертикаль.

Тим більше, не можна виключати, що в штабі ЄС самі спробують зробити якусь провокацію для розігріву своїх прихильників. Вони вже розпустили фейк про те, що влада перекрила рух електричок до Жулян, хоча в Жулянах навіть немає залізниці.

Але, як кажуть джерела на Банковій, у ОП вирішили «сушити ситуацію». А саме – де це можливо, уникати застосування силовиків. І рухатися чисто за процедурою, прописаною в КПК. Порошенко ніхто не збирається одразу тупо садити за ґрати, його «критимуть» фактами та дотриманням закону.

Тим більше, що на 9.30 ДБР сьогодні призначило брифінг з усіх деталей «вугільної справи» щодо держзради Порошенка. І зважаючи на все, там силовикам буде що сказати такого, що сильно «просадить» імідж Порошенка навіть в очах прихильників.

Крім того, Порошенко відверто провалює своє повернення. Сьогодні він має звільнити 90% своєї команди. Шоу не вдалося. Провокацій немає, масовка у Жулянах рідка. Кличко та Разумков не прийшли. Навіть не усі регіональні партійці приїхали.

Робити провокацію з того, що у нього на 15 хвилин забрали паспорт під час проходження прикордонного контролю, говорити про тиск на опозицію – це надто слабко. Провал.

Тим часом у ДБР закінчився брифінг з приводу вугільної справи, фігурантом якої є Петро Порошенко, який сьогодні повернувся в Україну.

Представник ДБР Тетяна Сап’ян нагадала, що окрім Порошенка підозрюваними у справі є нардеп Віктор Медведчук, бізнесмен Ігор Кузяра та екс-міністр енергетики Володимир Демчишин, який перебуває у міжнародному розшуку.

Журналістам роздали схему, на якій відобразили інформацію, що раніше неодноразово звучала, як за версією слідства, фігуранти організували поставки вугілля з територій, підконтрольних «ЛДНР». У центрі схеми, зрозуміло, Петро Порошенко, котрий, за версією слідства, надавав політичне та адміністративне заступництво.

Якщо коротко, У ДБР стверджують, що у 2014 році в Україні штучно було спровоковано паливну кризу. Зокрема, було заблоковано постачання вугілля з РФ за ще діючими контрактами, і припинено постачання вугілля з ПАР. Це призвело до того, що вугілля почали купувати з територій, підконтрольних «ЛДНР».