У пресслужбі полку “Азов”, який захищає Маріуполь від російських окупантів, заперечили фейк про нібито “капітуляцію” захисників міста з білим прапором.

“З деяких інтернет-джерел шириться інформація, що захисники Маріуполя вийшли до російських військових з білим прапором.  Насправді ж, для реалізації плану евакуації цивільних, використовуються білі прапори обидвома групами. Так і цього разу, для евакуації громадян з території заводу “Азовсталь”, обидві групи використовували такі стяги. Хочемо зауважити, що дана процедура проводиться вже вчетверте”, – йдеться в повідомленні

Раніше у соцмережах поширювали непідтверджену інформацію, що начебто захисники Маріуполя вийшли з білими стягами в напрямку російських військ.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський попередив, що вбивство росіянами тих людей, які ховаються на “Азовсталі”, включно з українськими військовими стане підставою для розірвання перемовин.

“Якщо вони вб’ють людей, яких зараз гуманітарно можна обміняти, якщо це військові, або відпустити, якщо це цивільні, або допомогти пораненим, незалежно від того, військові це чи цивільні, то з ними немає про що говорити й на дипломатичному рівні” – заявив Зеленський.

За його словами, сьогодні завдяки зусиллям України, Міжнародного комітету Червоного Хреста й Організації Об’єднаних Націй нарешті вдалося знайти формат для евакуації мирних людей із заблокованого заводу “Азовсталь”. Президент констатував, що Маріуполь зруйнований вщент.

На його думку, блокада міста російськими окупантами є навмисним кроком, проявом ненависті й тероризму. За таку жорстокість несе відповідальність насамперед інформаційно-пропагандистська машина Російської Федерації, і з цією проблемою ще потрібно буде розбиратися.

“Вони змогли розвинути таку ненависть іще до початку повномасштабної війни. Вони цим займалися довгі роки, і зараз усе це виливається в такі катування”, – сказав Зеленський.

Останнім часом вдалося евакуювати частину цивільних із “Азовсталі”, однак для військових, в тому числі поранених, евакуація лишається неможливою.