Суддя Конституційного суду України Ігор Сліденко назвав представників монобільшості у Верховній Раді, яку складає президентська політсила “Слуга народу”, убогим конгломератом людей, які не змогли реалізувати себе ніде в житті, однак ситуація в Україні надала їм шанс і винесла їх наверх.

Про це він розповів в інтерв’ю “Апострофу”.

За словами судді, “слуг народу” відрізняє те, що для них не може існувати альтернативна точка зору.

“У “слуг” з монобільшості зараз запаморочилося в голові – тепер ми можемо все. Відповідні процеси почалися на початку 2020 року. Коли Новіков (голова НАЗК Олександр Новиков – ред) повністю змінив своїми інструкціями, зауважте, не законами, а саме інструкціями, способи та методи перевірки, в тому числі і суддів. Все це повинно було початися в березні, якби не вірус. Тому що в березні закінчується термін подачі декларацій, а в цьому році він закінчився в кінці травня – на початку червня”, – пояснив Сліденко.

Він пояснив, що конституційна криза в Україні сталася б навіть, якби КСУ не прийняв цього рішення (щодо неправдивого декларування, – ред).

“Відбулося б те, що відбулося зараз, тільки б це було б зроблено по-іншому. Вже були підготовлені кілька інших претензій з боку НАЗК до суддів КСУ. Ну, от наприклад, Головатий (суддя КСУ, Сергій Головатий, – ред) не задекларував майже 4 млн грн, в інших суддів теж є проблеми. Але я вас запевняю, що заповнити річну декларацію і не допустити помилок фактично неможливо. А це гачок, на який можна посадити будь-якого і потім ним управляти. І якщо ти не хочеш, щоб тобою керували, у тебе з’являються проблеми. Причому серйозні проблеми, я вже по собі бачу. І, таким чином, з червня-місяця були запущені ці процеси, плюс кількість подань від ОПЗЖ перевищило всі можливі очікування для цієї влади. Хоча я не думаю, що ця влада співпрацює з ОПЗЖ”, – додав Сліденко.

А тим часом, поки Сліденко роздає скандальні інтерв’ю, президент Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування.

Відповідний законопроєкт №4434 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Як вказано у пояснювальній записці, законопроектом пропонується статтю 366-1 Кримінального кодексу України виключити, при цьому доповнити його новою статтею 366-2 “Декларування недостовірної інформації”, якою встановити кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Пропонується окремо визначити у статті 366-3 Кримінального кодексу України кримінальну відповідальність за неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Водночас, необхідні зміни пропонується внести до частини першої статті 331 “Предметна підсудність Вищого антикорупційного суду” та до абзацу першого частини п’ятої статті 216 “Підслідність” Кримінального процесуального кодексу України, якими виключену статтю 366-1 Кримінального кодексу України замінити пропонованою статтею 366-2.

Окрім того, відповідні зміни вносяться до статей 172-6 та 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до примітки статті 56 “Спеціальна перевірка” Закону України “Про запобігання корупції”.