Зеленський не з тих, хто буде припадати на будь-які умови чи то самої РФ чи навіть Заходу щодо переговорів з країною-агресоркою. Фактично, його команда в черговий раз «дала в пику» Путіну, заявивши, що говорити про кінець війни з територіальними чи іншими вагомими втратами для нас ніхто не буде, може скласти зброю і має це зробити лише РФ.

Колишня заступниця Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Лана Зеркаль заявила, що зараз проведення переговорів з росіянами є марною витратою часу.

Більш того, сама влада України не бачить сенсу у веденні переговорів з главою РФ.

На Київському безпековому форумі дипломатка зазначила: «Маю величезний досвід переговорів з росіянами. Шкода, але мушу сказати, що всі прийнятні способи переговорів з Росією нереалістичні. Ви говорите не з представниками – ви говорите з Путіним. Ця команда, з якою ви говорите, тільки втілює його рішення і це чисте марнування часу… Вони грають у ігри, їхні головні ідеї були нав’язані їм Путіним. А Путін доволі послідовний у своїх словах. Треба навчитися його слухати. Він переконливо говорить про війну».

Зеркаль нагадала, що за кілька років до того, як Путін розпочав війну з Україною, він говорив про «Крим як частину Російської Федерації», залякував Україну та говорив про «новоросію».

«І можна продовжувати робити вигляд, що ми його не чуємо, але зараз найгірше справдилося. Ми продовжуємо не чути його. Захід його не чує, бо Україна для нього не учасник переговорів… Заходу треба розуміти, що Путіну треба не територія України. У його розумінні, це буферна зона, про що він чітко заявив не так давно і зараз повторює. Треба розуміти весь реєстр доступних варіантів – що готовий Захід запропонувати Путіну. Ось це і є справжнє питання», – зауважила дипломатка.

На її думку, важливо розуміти, що російська економіка не така велика, і Захід має вирішити, на які кроки він ще піде, щоб припинити фінансування війни та запобігти іншим агресивним війнам.

«Я думаю, що ми все ще думаємо, що цей конфлікт пов’язаний лише з українською територією, але повторюся: це тактика, яку я називаю «не дивитися в гору»… Очевидно нам треба усвідомити – Путін наразі думає, що він зараз сильніший, ніж був рік тому. Сьогодні він навіть не допускає думки про переговори про мир з Україною», – сказала Зеркаль.