Сьогодні Петро Порошенко згадав про річницю Паризького саміту і записав відео, в якому зобразив себе героєм і спробував розповісти президенту Зеленському, як потрібно домагатися миру з Росією.

Такими словами почали своє повідомлення в телеграм-каналі “Легитимный”

Порошенко згадав свої старі історії про миротворців, про які він не зміг домовитися, а тепер вимагає закликати їх на Донбас. Про необхідність запросити США в Нормандський формат, хоча американці відмовляли Петру за часів його каденції. І про трактування підписаних ним Мінських угод: мовляв, потрібно вимагати від Путіна виводити російські війська, брати під контроль кордон і потім вже про вибори в ОРДЛО розмовляти. Тут, як би, Зеленський цього і вимагає, та ось Мінські угоди Порошенко були підписані так, що межа на Донбасі під контроль України повинна перейти вже після виборів. Зрозуміло, що про це «гетьман» замовчує.

Фактично Порошенко підписав невигідні Мінські угоди, де також однією з умов є прямі переговори з представниками ОРДЛО. Але відмовився їх виконувати, погубив безліч солдатів і розвалив до кінця свого президентства міжнародну коаліцію. Порошенко заблокував Нормандський формат і розлютив усіх наших західних партнерів коли відмовився виконувати обов’язки за підписаними угодами. Партнери перестали дивитися на Україну як на жертву агресії. Замість цього на нас дивилися як на шахраїв.

Тепер же Порошенко називає виконання Мінських угод «зрадою». І коли в Парижі Україна погодилася йти по шляху окремих пунктів угод з пропозиціями перегляду окремих статей в частині «спочатку межа потім вибори», у Порошенка підняли виття «зради».

Звичайне шуллерство межує з цинізмом.

Правильну характеристику Порошенко дав у своїй колонці політолог Кость Бондаренко.

Передаємо його слова прямим текстом:

Порошенко не розумів, що виконання Мінських домовленостей, хоча і будуть серйозною поразкою для України, але дозволять сконцентруватися на реванш в інших сферах. Так, нам довелося б визнати поразку і піти на невигідні для країни кроки – але це зберегло б життя громадян і ресурси для економіки. В результаті Порошенко отримав «гібридну поразку» в «гібридній війні» – ситуацію «ні війни, ні миру».

У спадщину своєму наступнику він залишив невиконані договори. Коли в грудні минулого року в Парижі Зеленський разом з Ангелою Меркель, Емманюелем Макрона і Володимиром Путіним підписався під документом, згідно з яким сторони визнавали обов’язковість виконання договору 2015 року, це викликало хвилю обурення саме в середовищі прихильників Петра Порошенка. Найбільш шалені представники реваншистських настроїв табору – типу Марусі Звіробій або Софії Федини – обрушилися на Зеленського зі звинуваченнями в зраді національних інтересів і навіть з прямими погрозами фізичного усунення. Тільки тому, що він посмів почати виконання договірних зобов’язань, взятих на себе Петром Порошенко.

І зараз один з основних пунктів, на яких базується ідеологія Порошенко – апеляція до того, що Зеленський виконує Мінські домовленості, які, як вважає Порошенко, виконувати не слід. І спроби вивести на вулицю ветеранів АТО і Майдану, і гнівні тиради на адресу влади, і загрози організувати «третій Майдан» – це спроби поставити нинішнього керівництва країни те, що воно намагається виконувати умови договору, підписаного з участю Порошенко.

Пам’ятаєте анекдот? Онук і дід розглядають альбом зі старими фотографіями. «Дідусь, а хто це?» – «Це – Гітлер! Жахлива людина, через якого було пролито стільки крові, знищено стільки людей! » – “А хто це?” – «Це я в дитинстві». – «А чому ти так дивно тримаєш руку над головою?» – «А це Гітлер намагається виступати, а я йому заперечую: «Хвилиночку !!!».

Порошенко намагається показати, що в Мінську в 2015 році він вів себе як герой і державник. Але по факту він уподібнюється дідусеві зі старого анекдоту.