Словацьку партію Smer можуть вигнати з Європарламенту та виключити зі списку «Партії європейських соціалістів».

Головною причиною стала перемога на парламентських виборах у Словаччині партії Smer, лідер якої Роберт Фіцо має проросійські погляди. Сама ж Партія європейських соціалістів після перемоги Smer знаходиться під постійним як внутрішнім, так і зовнішнім тиском, інформує Politico.

Нещодавно під час прес-конференції лідер ще однієї «Європейської народної партії» Манфред Вебер порівняв Фіцо з Орбаном, який також відкрито виступає за союз із РФ. Він заявив, що кожного разу, коли слухає виступи Фіцо, йому здається, що перед ним виступає Орбан, саме тому він і поставив питання, коли ж «Партія європейських соціалістів» вижене Smer зі «своєї родини».

Найцікавіше, що лідер ПЕС Стефан Левфен ще до парламентських виборів погрожував виключити Smer зі своїх лав. Швидше за все, справа зрушила з мертвої точки, оскільки ще в понеділок Фіцо поскаржився на ПЕС, який замість привітання його «шантажували». Представник ПЕС Педро Маркес заявив, що, перш ніж виганяти Smer, необхідно остаточно переконатися, що Фіцо впровадить усі свої передвиборчі гасла у життя.

У цьому контексті політик мав на увазі військову допомогу Україні з боку Словаччини. Цікавим є і той факт, що представники партії Smer почали відхрещуватися від слів Фіцо щодо війни в Україні та підтримки Києва. Вони заявили, що уряд і надалі надаватиме як гуманітарну, так і фінансову допомогу Україні.

Про військову допомогу промови у заяві поки що не було. Партія Smer перемогла на парламентських виборах у Словаччині. У минулому Фіцо вже обіймав посаду прем’єр-міністра, проте зі скандалом його покинув.

Лідер партії постійно розповсюджував антиукраїнську пропаганду та погрожував припинити надавати Києву військову допомогу. У ході передвиборчих перегонів Фіцо заявив, що війна в Україні почалася в 2014 році, коли почали «вбивати громадян РФ, які проживають на Донбасі».