Канцлерка Німеччини Ангела Меркель перед візитом в Україну відвідає Росію і зустрінеться з президентом Володимиром Путіним. Що це означає для України, розповів у програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” народний депутат від “Слуги народу”, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань інтеграції в ЄС Вадим Галайчук.

“Ми розуміємо, наскільки важливу роль відіграє Німеччина в процесі прийняття рішень в Європі та світі. Тому те, що минуло трохи більше місяця після останньої зустрічі Володимира Зеленського з пані Меркель, і вона знову їде до України – це дуже хороший сигнал в плані того, наскільки важливе українське питання не тільки у двосторонніх німецько-українських відносинах, а в європейській політиці в цілому.

Звичайно, питання безпеки – це питання номер один, питання “Північного потоку 2″ є надзвичайно важливим. Україна чітко артикулювала всі наші застереження, які стосуються початку його роботи, і особлива увага приділятиметься цим питанням”, — сказав він.

Депутат відповів, чи несе в собі ризики для України те, що Меркель спочатку поговорить з Путіни

“Графік президента, канцлера — це складний процес. Я не бачу проблеми у порядку проведення зустрічей. Найважливіше те, якими будуть результати, яких конкретних домовленостей в питаннях, які для нас є найважливішими, ми досягнемо. Так що особисто я не бачу тривожного сигналу для України через те, що Меркель спочатку поговорить з Путіним, а потім з нами. Можливо, навпаки — ми будемо знати більше про позицію Кремля. Я вірний, що Меркель донесе певні меседжі, щоб найважливіше для європейського континенту питання безпеки та порушень міжнародного законодавства Росією почало вирішуватися в тому руслі, в якому це пропонує робити Україна”, — сказав він.