Руслан Стефанчук та очільники парламентів Польщі й Литви підписали спільний документ. У ньому засудили збройну агресію Росії проти України та спробу анексії Криму.

Глава Верховної Ради України, а також маршалок Сенату Польщі Томаш Гродзький і голова Сейму Литви Вікторія Чмілітє-Нільсен підписали підсумковий документ. Його сформували за результатами засідання ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї трьох країн у Варшаві 5 – 6 грудня.

Про це інформує пресслужба Апарату Верховної Ради.

Також Асамблея вимагає від РФ припинити військову агресію проти України, зупинити нарощування військового потенціалу на окупованих територіях і на кордонах з державою, повернути всі тимчасово окуповані українські території.

Асамблея засуджує незаконне проведення Росією перепису населення в окупованому Криму і не визнає його результати. Україна, Польща та Литва також не визнають результати незаконних виборів до Держдуми РФ.

У документі міститься заклик до міжнародної спільноти посилити обмежувальні заходи та санкції проти Російської Федерації до повного відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Асамблея висловлює свою підтримку реформ в Україні та її прагнення до членства в Організації Північноатлантичного договору.

Нагадаємо, упродовж 5-6 грудня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук здійснює візит до Республіки Польща, де бере участь в XI сесії Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща.