Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що запровадження ринку землі навчить українців бути відповідальними за власність, громаду і країну.

tino, serif; font-size: 16px; color: #000000;”>Про це Стефанчук повідомив в ефірі програми Свобода слова Савіка Шустера.

«Кожен з нас повинен вчитися бути власником… Наше завдання — зробити все, щоб кожен українець відчув себе відповідальним за свою власність, громаду, країну. Відповідальності навчаються і вона починається з елементарного рівня — відчути себе власником на землі», — сказав перший віцеспікер ВР.

Він нагадав, що право власності включає три повноваження — володіння, користування і розпорядження.

«18 років у нас немає права розпорядження землею, бо було введено мораторій… Тому ми сьогодні хочемо відновити історичну справедливість і можемо зробити разом те, що було зроблено у 1861 році, — скасувати кріпацтво на землю», — наголосив Стефанчук.

За його словами, пункт про відкриття ринку землі є у програмі чинного президента — тож виборці, які проголосували за Володимира Зеленського, підтримали це питання.

В свою чергу, міністр економіки Тимофій Милованов вважає відкриття ринку землі в Україні відновленням справедливості.

“Усі розмови про референдум – це маніпуляція, “большевізм”. Коли ми говоримо про ринок землі, йдеться про відновлення справедливості. Українці не є власниками землі більше сотні років. Виходить, що вони не мають активів, тобто не є економічними суб’єктами. Тому тут варто говорити про саму структуру ринку, наприклад, щодо концентрації власності, щоб в нас було багато маленьких фермерів. На таких речах зазвичай і будується демократія”, – зазначив він.

Милованов додав, що аграрне лобі хоче, щоб продовжував існувати тіньовий ринок землі.

“Тому те, що відбувається зараз, наприклад, бійки в комітеті Верховної Ради, це їх остання можливість зупинити реформу. Але це агонія”, – сказав міністр.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект № 2178-10 про введення ринку землі.

18 грудня на засіданні аграрного комітету Ради сталася бійка між членом ОПЗЖ Іллею Ківою і нардепом від Слуги народу Андрієм Мотовиловцем, про які заявив Милованов. У конфлікт втрутилися інші народні депутати. Зокрема своїм вчинком приголомшила Леді Ю, яка розкидала папери на комітеті та істерила, вочевидь Милованов саме на ній і акцентував свою увагу в заяві.