Окупанти не зможуть просунути наступ на північ у бік Слов’янська або на захід у бік Костянтинівки навіть у разі захоплення Бахмута, про який 20 травня заявив засновника ПВК “Вагнер” Євген Пригожин.

За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), ні сили ПВК “Вагнер”, ні російські регулярні війська, будуть не в змозі реалізувати наступальні операції після місяців виснажливих міських боїв за місто, а також через контратаки української армії в Бахмутському районі.

“Російські регулярні війська, розташовані на північному і південному флангах Бахмута, також навряд чи найближчим часом будуть просуватися на захід у бік Костянтинівки або на північ у бік Слов’янська на тлі українських контратак у Бахмутському районі”, – кажуть в ISW.

Аналітики вказують, що окупанти, ймовірно, утримують західні адміністративні кордони Бахмута, тоді як ЗСУ, згідно з даними українських військових, контролюють незначну територію південно-західної частини Бахмута навколо траси Т0504. При цьому там не виключають, що армія РФ могла взяти під контроль весь Бахмут.

“Заяви офіційних осіб вказують на те, що українські сили відійшли з інших районів Бахмута, крім тих, що прилягають до двох трас, що ведуть в місто”, – кажуть там.

При цьому можлива окупація міста стратегічно не впливає на здатність української армії замикати фланги навколо Бахмута. Без контролю над наземними лініями зв’язку навколо Бахмута, подальші наступальні операції ПВК за межами міста неможливі.

ISW вказує, що “вагнерівці” змогли зосередитися на міських боях в Бахмуті за рахунок регулярної армії РФ, яка взяла на себе оборону флангів. Наразі обидві військові сили РФ виснажені, перші ознаки “втоми” ПВК показували з кінця грудня 2022 року.

У разі реального виведення найманців 25 травня з Бахмута (раніше ротацію ПВК “Вагнер” анонсував Пригожин, вказуючи, що місто утримуватимуть регулярні війська), армія РФ буде ще менш схильна до наступальних операцій.

“Поки незрозуміло, чи дійсно Пригожин виведе свої сили з Бахмута, але деякі воєнкори припускають, що в кінці місяця Пригожин перекине “Вагнер” на інший “критичний” фронт”, – уточнили аналітики.

Додамо, що українські військові практично розбили ПВК “Вагнер” у Бахмуті. Втім, зовсім невдовзі найманців Пригожина чекає остаточний розгром.

Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

Так, за його прогнозом, “Вагнер” буде до кінця знищено у Бахмуті.

“Хай вони (окупанти в Бахмуті) відчувають постійну загрозу. Чи ми їх оточимо зараз, чи трошки згодом, але те угрупування буде розбите до кінця”, – заявив Череватий.

За його словами, ЗСУ відтісняють ворога на підступах до Бахмута. Тим часом “Вагнеру” вже завдано непоправних втрат.

“Непоправні втрати вже завдані ПВК “Вагнера”. Попри те, що у нас там немає чисельної переваги над ворогом та переваги у снарядах, ми завдяки навченості та військовій кмітливості намагаємось відтісняти ворога і він це розуміє, і цим покликані їхні заяви… А де будуть головні удари, хай думають і хай переживають. Ми бачимо дуже добре їх наміри, як вони підтягують сили, але на кожну їх дію і нас є варіанти рішень”, – додав Череватий.

Нагадаємо, ватажок “Вагнера” Євген Пригожин знову заявив, що виводить своїх найманців із зони бойових дій, передавши позиції кадровим окупантам “другої армії світу”. За його словами, до 1 червня “жодного бійця ПВК на передньому краї не буде”.