Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України планує провести нараду на кордоні з представниками польської влади та перевізниками 13 листопада для вирішення питань, пов’язаних із відновленням роботи пунктів пропуску.
https://www.youtube.com/watch?v=N7LKa_LDOmg

Участь у зустрічі візьмуть Міністерство інфраструктури Польщі, воєводства, Директорат Єврокомісії з мобільності, а також посольство України в Польщі та перевізники.

Представлятиме інтереси Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури заступник міністра Сергій Деркач.

У відомстві зазначили, що після переговорів Деркача з державним секретарем Міністерства інфраструктури Польщі Рафала Вебера українська сторона вже вирішила два питання, які порушили польські колеги.

Йдеться про функціонування смуг для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» та оновлення функціоналу системи єЧерга – можливість замінювати водія для пустих вантажівок.

Окрім цього, польським колегам вкотре запропонували запустити порожній транспорт через пункт пропуску «Угринів – Долгобичув», де наявна відповідна смуга. Такий варіант дозволив би порожнім вантажівкам зменшити час очікування на перетин кордону.

Нагадаємо, 6 листопада група польських перевізників розпочала акцію блокування трьох прикордонних пунктів з Україною. За інформацією від Міністерства інфраструктури Польщі, учасники блокади висувають шість вимог: вимагається повернення дозволів для українських перевізників, налагодження посилення вимог перевезень в межах Європейської конференції міністрів транспорту (ЄКМТ), заборона реєстрації в Польщі компаній, які мають капітал із-за меж Європейського Союзу, надання доступу до української системи «Шлях», установлення окремих черг для машин з країн Європейського Союзу у системі «єЧерга» та виділення окремих черг для порожніх автотранспортних засобів.