Збройним силам України після звільнення Херсона, можливо, не доведеться форсувати річку Дніпро, щоб звільнити лівобережжя від окупантів, заявив військовий експерт Олег Жданов.

Він зазначив, що ЗСУ можуть залишитися на правому березі і точково знищувати логістику ворога на лівому.

“Може буде достатньо поставити артилерію вздовж Дніпра і на всю дальність досяжності “розносити” все: логістику, бойові порядки російських солдатів. Варіантів може бути мільйон. А, може бути, у нас є засоби, які дозволять нам швидко переправитися. У нас теж є інженерні підрозділи, в яких є понтонні комплекти”, – говорить він.

За словами експерта, Херсонська область – це третя частина всієї лінії фронту в Україні, тому вкрай важливо знищити російське угруповання в цьому регіоні.

До речі, за даними Генштабу, ворог продовжує зосереджувати свої зусилля на встановленні повного контролю над територіями Луганської та Донецької областей, утримання тимчасово захоплених районів Херсонської області та частин Харківської, Запорізької та Миколаївської області нс, створення сприятливих умов для відновлення наступу на певних напрямках, а також як блокування морських комунікацій України в Чорному морі. Тривають авіа та ракетні удари по цивільних об’єктах нашої Держави.

На Сіверському напрямку ворог вів артилерійський вогонь поблизу Кам’янської Слободи в Чернігівській області та Ходині та Сваркове в Сумській області. Тривають розвідувальні польоти ворожих БПЛА. На Харківському напрямку ворог завдав вогневе пошкодження в районах Одноробівки, Соснівки, Дуванки, Деменціївка, Питомник, Руська та Черкаська Лозова, Черкаські Тишки, Петрівки, Верхній Салтів, Моспанове, Іванівка, Коробочкине та Чепільська етлементи.

Наніс авіаудари поблизу Верхнього Салтів, Гусарівки та Соснівки. Зафіксовано дистанційне мінування ділянки поблизу Перемохи та Українки. На Слов’янському напрямку ворог використовував танки, ствольну та ракетну артилерію для обстрілів поблизу Грушуваха, Краснопілля, Вірнопілля, Ридне, Мазанівки та Долина. російські окупанти застосували запальні боєприпаси в районах населених пунктів Нова Дмитрівка та Дібрівне.

Біля Мазанівки ворог намагався вести наступальний бій, але безуспішно і відступив. На Донецькому напрямку основні зусилля ворога зосереджені на проведенні активних наступальних та штурмових дій на Краматорському, Бахмутському та Авдіївському напрямках.

На Краматорському напрямку ворожі підрозділи обстріляли зі ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Краматорськ, Верхньокам’янське, Григорівка, Переізне та Роздолівка. Біля Івано-Дар’ївки, за підтримки авіації, ворог провів безуспішні штурмові дії. Воно зазнало втрат і відступило.

На Бахмутському напрямку зафіксовано обстріли військової та цивільної інфраструктури в районах Костянтинівка, Соледар, Шуми, Яковлівка, Майорськ. Ворог також наніс авіаудари поблизу Яковлівки та Соледару. Намагався провести розвідку в бою під Вершиною, після попадання вогнем – втік. Наступальні та штурмові дії окупантів у Соледарському, Зайцеве, Майорському районах завершилися втратами та відведенням.

На Авдіївському напрямку ворог, крім обстрілів поблизу Авдіївки, Краснохорівки, Александропіль, Водяне, Опитне, Новокалинове та Новобахмутівки, здійснив авіаудар поблизу Мар’їнки. Вев наступ в районі Невельське, бойові дії продовжуються. На Новопавлівському та Запорізькому напрямках зафіксовано артилерійські обстріли поблизу Володимирівки, Новоукраїнки, Павлівки, Вугледара, Новосілки, Чарівне, Времівки, Кам’янське, Дорожнянки, Новополе. Ворог завдав авіаудари поблизу Новоандриївки, Павлівки та Полтавки. Проводить наступ біля Новомихайлівки, бойові дії продовжуються.

На Південно-Бухському напрямку основні зусилля ворога зосереджені на запобігання наступу наших військ та проведенні повітряної розвідки БПЛА. Ворог продовжує обстріли з танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Степова Долина, Нова Зоря, Прибузьке, Шевченкове, Киселівка, Благодатне, Широке, Кобзарці, Андріївка, Добрянка, Осокорівка, Потемкіне, Трудолюбів ка, Велика Костромка і Червоногригорівка. На Волинському та Полісському напрямках не виявлено жодних ознак створення наступальних угруповань збройних сил РФ та РБ. Загроза ракетних та авіаударів з території Білорусі залишається. Наніс авіаудари по районам Посад-Покровське, Біла Криниця та Лозове. Негідна спроба наступального бою під Новогригорівкою завершилася значними втратами та втечею для окупантів.