Служба безпеки України викликала міністра оборони Росії Сергія Шойгу для вручення письмової підозри за ч.3 ст. 27 ККУ, ч.5 ст. 260 ККУ («Створення непередбачених законом воєнізованих збройних формувань, що призвело до загибелі людей»). Як повідомляє «Главком», повістку підписав старший слідчий Головного управління СБУ у Донецькій та Луганській областях Тарас Бутенко.

Шойгу повинен прибути 20 липня до Маріуполя. Крім вручення підозри, українські правоохоронці хочуть провести з ним слідчі (процесуальні) дії.

Аналогічну повістку про виклик СБУ підготувала для російського бізнесмена, політика і один з фінансистів так званого «руского міра» Костянтина Малофєєва.

В свою чергу, російські ЗМІ з посиланням на джерела в Міноборони повідомляють, статтю президента РФ Володимира Путіна про “про єдність росіян і українців” включили в перелік обов’язкових для вивчення тем військово-політичної підготовки, пише  російський РБК з посиланням на джерела у військовому відомстві.

Стаття Путіна “Про історичну єдність росіян і українців” за вказівкою міністра оборони Сергія Шойгу включена як одна з обов’язкових тем для занять з військовослужбовцями з військово-політичної підготовки.

За словами джерела, “через велику кількість військовослужбовців в складі російської армії і на флоті, що мають українське коріння, батьків або родичів в Україні, стаття президента викликала великий позитивний відгук і обговорення у військовому середовищі”.

А ключова теза про єдність українського, білоруського та російського народів нібито “поділяють усі російські військовослужбовці”.

Також в Міноборони повідомили, що “існує необхідність більш докладного вивчення наведених у статті історичних фактів”.