Удари по Білгороду не стали новиною для Кремля. Тепер влада РФ вважає можливу втрату контролю над частиною Білгородської області, «неминучою» і фактично готова її здати. Таку резонансну заяву зробив російський політолог Валерій Соловей в інтервʼю українському журналісту.

«Ще пізньої весни та влітку минулого 2023 року аналітики з безпеки попереджали, що військові дії захоплять територію Росії. Більше того, на той момент вони не виключали, що деякі території Білгородської області можуть бути втрачені. Вони не говорили, що буде втрачено Бєлгород, але вони попереджали керівництво Росії (…), що деякі території можуть бути втрачені», — розповів Соловей.

Він запевняє, що Кремль цілком влаштовує такий розвиток подій.

«У мене насправді відчуття, що цей факт для Патрушева якраз став частиною його оцінки ситуації. Це неминучі втрати, як і удари ЗСУ по Криму», — сказав російський політолог.

Зауважимо, наразі українська розвідка і спецслужби проводять блискучі операції на території агресора. Ми бачимо випадки, які трапляються: пожежі, вибухи, спалені літаки, атака аеродромів. Ми бачимо, що зараз реалізується інший план з демілітаризації від військової присутності двох регіонів — це окупованого Криму, української території і російської території, яка знаходиться на кордоні з Україною — Бєлгорода і Бєлгородської області.

Варто також нагадати, що жарти про Белгород також раніше видавав Володимир Зеленський. Зокрема заявляв, що готовий обміняти Бєлгород на наше членство в НАТО. Як бачимо, жарт мав долю правди й росіянам варто було би задуматись над наслідками після операції в БНР.