Україна завдала 10 точкових ударів по острову Зміїний та вразила ще один зенітно-гарматний ракетний комплекс.

Про це повідомила керівник пресцентру сил охорони та оборони оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.

“Ми продовжуємо операцію на Зміїному. Цієї ночі було завдано понад 10 точних уражень по острову, ми дорозвідуємо результати, але вже наразі маємо перший звіт, що вкотре вражений ще один зенітно-гарматний ракетний комплекс “Панцир-С1”, – сказала Гуменюк.

За її словами, це тривала операція, метою якої є повне звільнення острова від окупантів.

У Чорному морі перебувають два ракетних кораблі РФ, які несуть на собі 16 крилатих ракет, нагадала Гуменюк.

Українські військові продовжують потроху відтісняти російських окупантів на півдні.

Про це на брифінгу повідомила начальник об’єднаного координаційного прес-центру сил охорони та оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“Ми продовжуємо ведення бойових дій. Противник укріплює свої відступні рубежі, вже облаштовує не лише перший-третій, а ще й запасні рубежі, тому що ми його потроху відтісняємо. Але періодично вони намагаються відновити своє положення і проводити невеличкі вилазки та атаки, щоб посунути нас зі вивільнених вже територій”, – зазначила вона.

За словами Гуменюк, також ворог продовжує використовувати тактику авіаційних та ракетних ударів у глибокий тил.

“Не маючи успіху у просуванні по суходолу, вони намагаються тиснути з неба – там, де ми більш вразливі”, – додала начальник прес-центру.

Російським військам не вдасться повністю закріпитися на острові Зміїний. І тих, хто там тимчасово зараз перебуває, можна вважати “суїцидниками”.

Таку думку висловив військовий експерт Олександр Коваленко в ефірі всеукраїнського телемарафону.

“Взагалі закріплення на острові Зміїний такого не може бути в принципі, тому що це острів, і він прострілюється. Питання лише про те, яка зброя буде використовуватися, щоб його обстрілювати. Той контингент, який там знаходиться, в дуже невигідній тактичній і стратегічній ситуації перебуває, тому російські окупанти там, як суїцидники зараз”, – заявив він.

При цьому він зазначив, що для Росії острів важливий, щоб контролювати судноплавство і повітряний простір в регіоні: “Оскільки вони розміщують комплекси ППО для прикриття своїх військових кораблів”.

Що ж стосується здійснення десантування в Одеській області з острова, його Коваленко теж назвав “суїцидальною” місією.

Російські окупанти намагатимуться прорватися до острова Зміїний у Чорному морі, щоб “підживити свій гарнізон”.

Через те, що супротивник продовжує тримати гарнізон на Зміїному і наражає його на небезпеку, острів може перетворитися на нову Чорнобаївку, розповів військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю одному з YouTube-каналів.

Співрозмовник зазначив, що зараз українська сторона вогневими засобами контролює підходи до Зміїного.

“Ми з отриманням ракетного комплексу “Гарпун” остаточно взяли острів під свій вогневий контроль. Ми знищили буксир, який віз продовольство і боєприпаси, особовий склад на ротацію і техніку, установку “Тор”…”, – зазначив експерт.

Жданов додав, що тепер ворожий гарнізон острова сидить води, їжі та боєприпасів.

“…Росіяни намагатимуться туди прорватися, щоб підживити свій гарнізон. Але їхня завзятість – тримати там гарнізон і піддавати його ось такій небезпеці – може дійсно перетворити острів Зміїний на нову Чорнобаївку”, – вважає експерт.