Країни “Великої сімки” відрізатимуть Росію від участі у світових ринках. Також санкції обмежать доходи Кремля, зокрема від продажу золота. А всі прибутки від підвищення мит на російські товари планують спрямувати Україні.

Про це йдеться у спільній заяві лідерів “Великої сімки” за результатами саміту 27 червня, передає DW. Також G7 зобов’язується допомогти Україні покрити короткостроковий дефіцит бюджету, включно із зобов’язаннями США у розмірі $7,5 млрд.

“Ми продовжимо надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку і підтримуватимемо Україну стільки, скільки потрібно”, – заявили в G7.

Санкції можуть будуть спрямовані проти осіб, винних у воєнних злочинах або які представляють незаконну владу в Україні. Як уточнив глава Офісу президент Андрій Єрмак, загалом лідери G7 домовилися про заходи щодо підтримки України. До списку подальших обмежень проти Росії увійшли такі пункти:

  • лідери G7 узгодять і розширять санкції, щоб ще більше обмежити доступ Росії до ключових промислових ресурсів, послуг та технологій;
  • лідери G7 також готові обмежити доходи Росії, зокрема від золота, другого за величиною експорту Росії після енергоносіїв;
  • також під прицілом російські ланцюги постачання сектора оборони;
  • буде введено санкції проти осіб, які несуть відповідальність за порушення прав людини, включно із воєнними злочинами, спроби змінити владу в Україні на нелегітимну та за крадіжку українського зерна.

G7 візьме на себе зобов’язання допомогти Україні покрити короткостроковий дефіцит бюджетного фінансування. Також лідери G7 домовилися, що гроші від підвищення мита на російський експорт передадуть Україні. Тільки США підвищать тарифи на 570 груп російських товарів у сумі 2,3 млрд доларів.

Так, президент США Джо Байден та інші лідери G7 “домагатимуться дозволу використовувати доходи, отримані від будь-яких нових мит на російські товари, на допомогу Україні, щоб гарантувати, що Росія сплатить ціну війни”, йдеться у релізі Білого дому. Як зазначив канцлер Німеччини Олаф Шольц, тиск на РФ посилюватиметься.

“Ми продовжуватимемо посилювати тиск на Путіна. Ця війна має закінчитися”, – написав Шольц у Twitter.

Зауважимо, Японія вже ухвалила рішення запровадити додаткові санкції проти РФ. До чинних обмежень додалася заборона на імпорт російського золота. Про це з посиланням на заяви японського прем’єра Кісіду Фуміо повідомив телеканал NHK. За його словами, Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй не змогла достатньою мірою впоратися з нинішньою ситуацією.

Додаткові санкції, про які він оголосив, включають заборону на імпорт російського золота та надання Росії бухгалтерських, трастових та деяких інших послуг. “Японія розширить свої заходи щодо заморожування активів, щоб охопити ще 70 російських фізичних осіб та організацій, і запровадить заборону на експорт до 90 організацій, пов’язаних із військовими”, – йдеться у повідомленні видання.

Кісіда заявив про свою прихильність до зміцнення міжнародного порядку, заснованого на верховенстві права. Він сказав, що інші країни не повинні виносити неправильні уроки з української кризи. Кісіда також згадав про серію вторгнень китайських урядових кораблів у японські води та односторонню розробку газових родовищ у Східно-Китайському морі.

Він знову заявив, що будь-які спроби в односторонньому порядку змінити статус-кво не можуть бути прийняті силою. Раніше Національний розрахунковий депозитарій Росії (частина центрального депозитарію РФ) зупинив розрахунки в євро через санкції та визнав надзвичайну ситуацію. Депозитарій рекомендував зважати на ризики, якщо вони хочуть зараховувати іноземну валюту на свої рахунки.